RoboCamp Home, robotyka i programowanie
dla dzieci w domu

Ponad 300 godzin nauki przez zabawę w domu!
Już niedługo

Chcesz aby Twoje dziecko spędzało czas na kreatywnej i mądrej zabawie?

Wszystkie dzieci kochają gry i roboty. Nasze kursy programowania gier i robotyki to świetny pomysł na edukacyjny prezent i dobra alternatywa dla gier wideo.

Chcesz zapewnić mu dobry zawód i przyszłość?

Postaw na naukę programowania i robotyki. Te specjalności są bardzo pożądane na rynku pracy, a ich znaczenie wciąż rośnie!

Szukasz zajęć, które pasują do Twojego planu dnia?

Skorzystaj z naszego unikatowego i elastycznego rozwiązania, w którym to Ty wybierasz czy dziecko korzysta z zajęć online na żywo, z nagrań lekcji dostępnych o każdej porze dnia i nocy, czy z samych interaktywnych instrukcji jeśli woli uczyć się zupełnie samodzielnie.

Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie

Dzięki platformie elearningowej RoboCamp Home, Twoje dziecko może rozpocząć przygodę z kodowaniem i robotyką od zera. Dzieciaki spędzą z nami czas na nauce, a my poprowadzimy na ścieżkę edukacyjnego i zawodowego sukcesu.

Żeby zacząć potrzebujesz tylko...

Komputer z internetem, żeby móc korzystać z materiałów RoboCamp Home i aplikacji do programowania.
Aplikacja do programowania (Scratch, LEGO). Dostępne za darmo, wystarczy je zainstalować.
Zestaw do robotyki (LEGO NXT, WeDo 1.0, WeDo 2.0, Mindstorms EV3) jest wymagany do ukończenia części lekcji.

Co to jest RoboCamp Home?

Wszystko czego Twoje dziecko potrzebuje do bezpiecznej nauki robotyki i kodowania.

Interaktywne lekcje krok po kroku

Interaktywne instrukcje z przyjaznymi objaśnieniami będą krok po kroku prowadzić Twoje dziecko i pozwolą mu testować projekty o różnych stopniach trudności.
Precz z nudą! Na ten moment mamy materiały do nauki na ponad 300 godzin, a oprócz tego często dodajemy coś nowego do naszej bazy.

Wideo lekcje z prawdziwymi nauczycielami

Dzieci nie są pozostawione same sobie – mogą liczyć na wsparcie sprawdzonych edukatorów. Na naszej platformie znajdziesz wideolekcje prowadzone przez najlepszych nauczycieli robotyki.
Będziesz mieć dostęp do nagrań z poprzednich lekcji, które możesz odtworzyć w dowolnej chwili, oraz do lekcji na żywo organizowanych zgodnie z naszym planem zajęć.

Wsparcie na czacie

Nasz życzliwy i pomocny zespół już czeka w gotowości, żeby pomóc Twojemu dziecku na czacie online. Pomożemy mu rozwiązać problemy techniczne, podzielimy się radą w zakresie nauki, a jeśli będzie taka potrzeba, podniesiemy je na duchu i dodamy otuchy.

Czego nauczy się Twoje dziecko?

Programowanie. Dzieci tworzą programy w językach graficznych o różnym stopniu zaawansowania i poznają czym jest algorytm, pętla programowa, stałe i zmienne, wielowątkowość, czy testowanie i optymalizacja programów.
Matematyka. Projekty mogą wymagać badania odległości, obliczania obwodów i pól, a także wykonywania operacji na danych. Dzieci wszystkiego uczą się w praktyce, a zdobytą wiedzę wykorzystują do rozwiązywania zadań.
Fizyka. Na działanie robota wpływa nie tylko kod – ważną rolę odgrywa świat rzeczywisty, gdzie rządzą prawa fizyki. Uczniowie dowiedzą się czym są ciężar i masa, rodzaje energii i sposoby jej pozyskiwania, czy siły grawitacji, tarcia i sprężystości.
Geografia i biologia. Nie wierzycie? Scenariusze lekcji RoboCamp to wspaniałe narzędzie, z którym dzieci odkryją Układ Słoneczny, zajrzą w oceaniczne głębiny i na sawannę, a także poznają niesamowite zwierzęta i rolę jaką odgrywają w ekosystemie.
Kreatywność. Podobnie do pędzla i płótna, programowanie pozwala na ekspresję i twórczość przy tworzeniu całej gamy dzieł: animacji, gier, obrazów interaktywnych czy prezentacji, a na zaawansowanym etapie – niezależnych programów i aplikacji.

Plan lekcji programowania

Nawet jeśli nie masz robota, z naszymi materiałami możesz uczyć się programowania tworząc ekscytujące gry w Scratchu.
Zobacz

Zobacz

Poznaj kontekst lekcji dzięki multimediom, filmom, zdjęciom i schematom, które przekazują interesującą wiedzę w przyjazny sposób. Treści są powiązane z obowiązującą podstawą programową.
Zaprogramuj

Zaprogramuj

Użyj przystępnych instrukcji do nauki programowania. Dzięki nim łatwo można zrozumieć funkcję poszczególnych poleceń i logikę całego programu. Dowiesz się też jak testować i optymalizować programy.
Zagraj

Zagraj

Czas zagrać! Teraz możesz samodzielnie bić rekordy w grze, albo zaprosić koleżankę lub kolegę żeby zagrali z Tobą. A jeśli masz na to ochotę, możesz dalej ulepszać i rozwijać skrypt swojej gry.

Plan lekcji robotyki

Nasze lekcje oparliśmy o skuteczną metodę nauczania robotyki, wypracowaną na bazie wielu lat prowadzenia zajęć z dziećmi.
Zobacz

Zobacz

Poznaj kontekst lekcji dzięki multimediom, filmom, zdjęciom i schematom, które przekazują interesującą wiedzę w przyjazny sposób. Treści są powiązane z obowiązującą podstawą programową.
Zbuduj

Zbuduj

Przejrzyste i łatwe do wykonania instrukcje budowy robotów krok po kroku. Wspierają rozwój inteligencji przestrzennej oraz umiejętności manualnych.
Zbadaj

Zbadaj

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie jak robot działa. Dzięki naszym zasobom można łatwo zobaczyć jego mechanizm od środka zrozumieć jak działa system napędowy, sterujący oraz czujniki.
Zaprogramuj

Zaprogramuj

Użyj przystępnych instrukcji do nauki programowania. Dzięki nim łatwo można zrozumieć funkcję poszczególnych poleceń i logikę całego programu. a także zobaczyć jak program działa w prawdziwym życiu.
Zagraj

Zagraj

Czas na testowanie, usprawnianie i eksperymentowanie z robotem. Teraz możesz wykorzystać pełnię możliwości robota, a nawet je poszerzyć. Robotyka to nauka przez zabawę!

Lekcje na żywo

Patrz i słuchaj jak nauczyciel prowadzi dla dzieciaków lekcje online na żywo.

Jedna lekcja, jeden projekt

Na każdej lekcji tworzymy inny, nowy projekt, więc nie ma tu miejsca na nudę. Wszystkie lekcje RoboCamp kończą się działającą grą lub robotem, którymi można się swobodnie bawić po zakończeniu lekcji.

Stały dopływ nowych scenariuszy lekcji

Co w praktyce oznacza, że prawie codziennie możesz zaprogramować coś nowego! W dni powszednie możesz brać udział w lekcjach na żywo, transmitowanych zgodnie z naszym harmonogramem.

Archiwum nagrań

Wolisz odbyć lekcję trochę później? Żaden problem! Jako użytkownik RoboCamp Home masz dostęp do archiwum nagrań lekcji wideo prowadzonych przez naszych edukatorów.
Lekcje na żywo

ROBOCAMP HOME

Domowa nauka programowania i robotyki czeka na Twojego małego geniusza
Z RoboCamp Home otrzymasz:
Dostęp do platformy elearningowej, która jest prawdziwą skarbnicą interaktywnych scenariuszy lekcji robotyki i programowania
Regularne lekcje na żywo online z najlepszymi edukatorami
Archiwum nagrań lekcji, z którego Twoje dziecko może korzystać w dowolnym momencie
Wsparcie dzieci na czacie przez nasz przyjazny zespół
898
miesięcznie