SANIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Z LEGO MINDSTORMS EV3

  • Sanie Mikolaja LEGO Mindstorms EV3

Święta coraz bliżej! Z tej okazji RoboCAMP zaprasza do wspólnego świętowania. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas świąteczna konstrukcja, wraz ze szczegółową instrukcją budowy i gotowym programem, będzie wymarzonym prezentem dla każdego entuzjasty LEGO Mindstorms EV3.

Jeśli tak jak my uważasz, że Święta mogą być dobrą okazją do nauki i zabawy, spróbuj w gąszczu przedświątecznych przygotowań znaleźć trochę czasu na zrealizowanie tego robotycznego projektu. Czy to w szkole na grudniowych lekcjach robotyki, czy w spokojny wieczór w domu z rodziną lub przyjaciółmi – jesteśmy pewni, że budowanie sań Mikołaja sprawi Wam dużo radości i w niecodzienny sposób wprowadzi w świąteczny nastrój. Konstrukcja będzie też świetnie wyglądać pod choinką!

Na konstrukcję składają się jeżdżące i sterowane pilotem sanie z Mikołajem w roli woźnicy oraz dwa ruchome renifery. Zobacz jak wygląda gotowa konstrukcja na filmie poniżej.


 

Sanie Mikołaja napędzane są dwoma dużymi silnikami EV3, które poruszają małymi kółkami pasowymi. Kółka umieściliśmy wewnątrz konstrukcji tak by na pierwszy rzut oka nie były widoczne – od zewnątrz zamontowaliśmy płozy, dzięki czemu konstrukcja przypomina sanie. Zamocowany w konstrukcji średni silnik w sprytny sposób wprawia w ruch oba renifery – ich korpusy zamocowane są do sań pod pewnym kątem, nogi poruszają się rytmicznie a głowy podrygują od czasu do czasu, co daje wrażenie jakby cały zaprzęg właśnie rozpędzał się by zaraz wznieść się w powietrze. Do budowy modelu wykorzystaliśmy pojedynczy zestaw LEGO Mindstorms EV3 31313 – żadne dodatkowe części nie są potrzebne.

Aby samodzielnie zbudować taką konstrukcję, skorzystaj z poniższej instrukcji budowy. Budowa może być nieco pracochłonna, ale efekt jest tego wart. Przekonaj się sam!

Program, który przygotowaliśmy dla tej konstrukcji zakłada sterowanie z wykorzystaniem dołączonego do zestawu EV3 pilota na podczerwień. Aby pobrać gotowy program dla robota kliknij tutaj.

Jeśli zbudujesz naszą konstrukcję, daj nam znać jak Ci się podoba. Podziel się z nami wrażeniami i zdjęciami na naszym facebooku.

Życzymy Wesołych Świąt i świetnej zabawy!

By | 2017-10-26T10:58:21+00:00 Grudzień 2, 2016|