ŚWIĄTECZNA DEKORACJA Z KLOCKÓW LEGO WEDO 2.0

  • dekoracja świąteczna LEGO WeDo 2.0

Koniec roku to czas, w którym świąteczny nastrój udziela się wszystkim i nie inaczej jest tutaj, w biurze RoboCAMP. Tak jak wszędzie wokół, u nas również pojawiają się dekoracje nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia, jednak my postaraliśmy się podejść do tematu po swojemu.

Po pierwsze, wierzymy, że ozdoby wykonane własnoręcznie są bardziej wartościowe i upiększają dom lepiej niż gotowe dekoracje ze sklepu. Po drugie, jesteśmy wielkimi wielbicielami klocków LEGO i uważamy, że świetnie nadają się także do tworzenia dekoracji na święta. Zainspirowało nas to do stworzenia ruchomej dekoracji, która idealnie wpisuje się w świąteczny nastrój i którą każdy może zbudować sam. Przedstawia ona Świętego Mikołaja wraz z zaprzęgiem reniferów, którzy przemierzają gwieździstą noc, by dostarczyć grzecznym dzieciom prezenty.


Wszystko, czego potrzeba do zbudowania tej konstrukcji, to zestaw LEGO WeDo 2.0 (#45300), dwie kartki papieru z wydrukowanymi ilustracjami tła i zaprzęgu Mikołaja, oraz nożyczki i taśma klejąca do wycięcia i złożenia papierowego walca.

Na początek pobierz ilustracje. Możesz wybrać gotową ilustrację, ilustrację do pokolorowania , lub ilustrację-szablon , na której samemu można narysować zaprzęg Świętego Mikołaja oraz okolicę, nad którą będzie przelatywał. Niezależnie od tego, która grafika zostanie wybrana, należy ją wydrukować w dwóch kopiach na dość sztywnym papierze. Po przygotowaniach wstępnych, można wziąć się za budowę.

Zasadza działania naszej konstrukcji jest prosta. Środkowa część obudowana jest papierowym walcem z tłem przedstawiającym nocny krajobraz. Cała konstrukcja stoi na obrotnicy (jej spód można przykleić do podłoża taśmą dwustronną) i dwóch kołach, które obracają się w przeciwnych kierunkach. Dzięki temu, cała konstrukcja powoli obraca się w jedną stronę. Nad papierowym walcem zamocowane są cztery ramiona, które obracają się w przeciwnym kierunku dzięki przekładni zębatej. Na końcu każdego z ramion przyczepiona jest jedna z postaci wchodzących w skład zaprzęgu Świętego Mikołaja. Elementy współgrają ze sobą i dają piękny efekt zaprzęgu sunącego po gwieździstym niebie.

Aby konstrukcja się poruszała, trzeba jeszcze napisać program, który włączy silnik z odpowiednią mocą i sprawi, że będzie poruszał się w odpowiednim kierunku. Wszystko wyjaśniliśmy na instrukcji poniżej:

Dekoracja jest już gotowa! Możecie śmiało podziwiać jak Święty Mikołaj i jego renifery suną po niebie.

Wesołych Świąt!

By | 2017-11-10T15:09:01+00:00 Grudzień 20, 2016|