Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Kształtowanie kompetencji kluczowych na zajęciach robotyki

Zastanawiasz się jak ugryźć kompetencje kluczowe w szkole?
Szkolenie zaczniemy od bliższego poznania powodów wprowadzenia nowych zaleceń. Po kolei przeanalizujemy kompetencje pod kątem dydaktycznym i podamy praktyczne przykłady zadań rozwijających każdą z nich na zajęciach robotyki.
Robotyka jest przedmiotem interdyscyplinarnym. Dzięki temu rozwój wszystkich kompetencji kluczowych na zajęciach jest w zasięgu ręki!

TERMIN

NA ŻĄDANIE

CZAS TRWANIA

45 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

Czym są kompetencje kluczowe i dlaczego zostały wprowadzone do oficjalnych zaleceń
Jakie kompetencje kluczowe wymienia Rada Unii Europejskiej – wyjaśnienie i omówienie każdej z nich
Co zalecenia UE oznaczają dla polskiej szkoły
W jaki sposób należy organizować zajęcia z robotyki i programowania, aby wspierały rozwój wszystkich 8 kompetencji

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ?

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Alina Guzik

Head of Product
Nauczyciel, logopeda, rodzic oraz twórca nagradzanych rozwiązań cyfrowych wspierających pracę nauczycieli na całym świecie. Autorka Księgi Trendów w Edukacji przetłumaczonej na 6 języków wyróżnionej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Wydawców. Na swoim koncie ma ponad tysiąc przeszkolonych osób w tym nauczycieli, dyrektorów i reprezentantów Wydziałów Oświaty a także Ministerstw Edukacji i Komisji Europejskiej.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
chce kształtować kompetencje kluczowe na lekcji robotyki i programowania
chce wykorzystać ogromny potencjał robotyki do rozwijania zróżnicowanych umiejętności swoich uczniów
chciałby poznać kompetencje kluczowe od strony dydaktycznej
szuka praktycznych rad na temat zaleceń UE odnośnie edukacji
chce poznać łatwy przepis na spełnienie wymogów programu nauczania

Co mówią inni nauczyciele

Z RoboCamp udało nam się dodać jeszcze więcej ekscytujących konstrukcji na wszystkie poziomy programu robotycznego w naszych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dostarczają wysokiej jakości praktyczne zadania i ćwiczenia z kodowania, które są łatwe we wdrożeniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z RoboCamp.
Jenifer Karyshyn
Mathematics/STEM at Sylvan Learning
Laura Bush Elementary Robotics Club KOCHA RoboCamp! Bez dwóch zdań nasze ulubione i najfajniejsze modele na WeDo 2.0 i projekty EV3 przyszły z RoboCamp! Korzystamy z ich usług od 2017, a obsługa klienta jest zawsze świetna.
Christina Morales
Nauczycielka Robotyki at LWBE Robotics
Programy RoboCamp są świetne, korzystam z nich od 4 lat. Nasi mali inżynierowie je kochają, a rodzice są zachwyceni osiągnieciami swoich dzieci. Obsługa klienta na medal. Gorąco polecam ich lekcje!!!
Czarina Boyce