Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli

Jak zacząć? Robotyka w szkole: Pracownia dla klas 0-3

Dowiedz się jak bezstresowo prowadzić zajęcia robotyki, które pomogą dzieciom rozwinąć umiejętności programowania i wiedzę z zakresu STEAM poprzez praktyczne zadania.
Wyjaśnimy Ci każdy krok: od planowania budżetu i wybierania odpowiedniego sprzętu, do prowadzenia lekcji robotyki w szkole.
Po drodze opowiemy jakie korzyści przynosi nauka tej fantastycznej dziedziny. Pokażemy Ci jak łatwo można wprowadzić robotykę do szkoły, żebyś mogła zrobić to sama!

TERMIN

NA ŻĄDANIE

CZAS TRWANIA

90 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

Jak wprowadzić robotykę do programu nauczania nie mając specjalistycznej wiedzy
Jak wybrać roboty spełniające potrzeby edukacyjne młodszych uczniów i ograniczenia budżetu szkolnego
Jak wygląda modelowy plan lekcji robotyki dla nauczania początkowego wraz z formami pracy
Praktyczne wskazówki dla początkujących nauczycieli na temat codziennego zarządzania pracownią
Łatwy przepis na wartościowe lekcje, które uczniowie będą wspominać latami

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ?

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To bezpłatne szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
uczy dzieci w wieku od 6 do 10 lat i chce pomóc im rozwijać kluczowe umiejętności STEAM w pozytywny, praktyczny i zapadający w pamięć sposób
rozważa wprowadzenie robotyki do szkolnego programu nauczania, ale nie wie od czego zacząć
nie ma wiedzy technicznej, ale z chęcią poprowadzi zajęcia pozalekcyjne z robotyki
chce zapoznać dzieci z otaczającą nas technologią i pokazać im jak działa
szuka oryginalnych, ekscytujących lekcji i materiałów dydaktycznych zgodnych z podstawą programową

Co mówią inni nauczyciele

Z RoboCamp udało nam się dodać jeszcze więcej ekscytujących konstrukcji na wszystkie poziomy programu robotycznego w naszych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dostarczają wysokiej jakości praktyczne zadania i ćwiczenia z kodowania, które są łatwe we wdrożeniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z RoboCamp.
Jenifer Karyshyn
Mathematics/STEM at Sylvan Learning
Laura Bush Elementary Robotics Club KOCHA RoboCamp! Bez dwóch zdań nasze ulubione i najfajniejsze modele na WeDo 2.0 i projekty EV3 przyszły z RoboCamp! Korzystamy z ich usług od 2017, a obsługa klienta jest zawsze świetna.
Christina Morales
Nauczycielka Robotyki at LWBE Robotics
Programy RoboCamp są świetne, korzystam z nich od 4 lat. Nasi mali inżynierowie je kochają, a rodzice są zachwyceni osiągnieciami swoich dzieci. Obsługa klienta na medal. Gorąco polecam ich lekcje!!!
Czarina Boyce