Kompletny kurs programowania WeDo 2.0 dla średniozaawansowanych

Kurs składa się z 25 lekcji rozplanowanych na cały rok szkolny, które zapoznają młodszych uczniów z podstawami programowania i mechaniki w wyjątkowo przyjazny sposób - przy pomocy sympatycznych robotów WeDo 2.0.
Podczas tego kursu zbudujesz prawdziwe i fantastyczne maszyny, zwierzaki i robaki, a wszystko to własnymi rękami. Dla każdego stworzysz program w prostym do zrozumienia graficznym środowisku do kodowania, a przy okazji wchłoniesz morze wiedzy.
Scenariusze lekcji są dostępne w miesięcznej i rocznej subskrypcji.

Ten edukacyjny kurs programowania z innym robotem WeDo 2.0 na każdej lekcji przeprowadzi uczniów przez podstawy kodowania, zapozna ich z elementami mechaniki i zapewni niezapomniane lekcje przez cały rok szkolny. Każda z 25 lekcji zawiera:

  • obszerne wprowadzenie ilustrowane zdjęciami i animacjami,
  • szczegółowe instrukcje budowy robota,
  • instrukcje programowania krok po kroku w aplikacji WeDo 2.0,
  • przydatne przekroje konstrukcji,
  • dostęp do dodatkowych materiałów dydaktycznych.

Scenariusze lekcji

MOTYL
Zachwyć się pięknem przyrody i rozwiń skrzydła! Wybierz najpiękniejszy gatunek motyla, a następnie wydrukuj i pokoloruj jego papierowe skrzydła by na koniec ożywić go z pomocą klocków LEGO.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300), oraz aplikację do programowania WeDo 2.0.
DIABELSKI MŁYN
Najlepsza atrakcja wesołego miasteczka w postaci programowalnego robota. Teraz to TY zdecydujesz jak i kiedy to kolorowe koło będzie się kręcić. Wskocz na przejażdżkę i odkryj najbardziej imponujące diabelskie młyny na świecie.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300), oraz aplikację do programowania WeDo 2.0.
TOR WYŚCIGOWY
Szybko, jeszcze szybciej! Na jeden dzień wciel się w profesjonalnego kierowcę wyścigowego budując i programując symulator toru wyścigowego. Jeszcze zanim ruszysz w trasę będziesz mieć tajniki techniki motoryzacyjnej w małym palcu!

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300), oraz aplikację do programowania WeDo 2.0.
ŻURAW
Miasta często potrzebują portów, a porty potrzebują żurawi. Dziś są powszechnie stosowane, ale nie powstałyby bez mądrości Archimedesa. Zbuduj robotycznego żurawia i dowiedz się więcej o fizyce, obrotnicach i podstawach programowania.
KOŃ
Oto koń, który aktywnie spełnia swoje marzenia - cały czas galopuje. Pomoże Ci też pogłębić wiedzę. Budując go poznasz na przykład zawiłości tłoków i dowiesz się jak zamieniają ruch obrotowy w ruch liniowy.
WAŻKA
Chcesz mieć swoją robotyczną ważkę? Zbuduj ją! Dzięki wyjątkowej konstrukcji tego modelu, latająca ważka zawsze patrzy przed siebie, mimo licznych zwrotów. Napisz program, aktywuj go i patrz jak leci.
POMPA
Widziałeś kiedyś kiwon? Teraz możesz go zbudować. Na tej lekcji dowiesz się jak wydobywane są paliwa kopalne, jak zmienić ruch obrotowy z ruch liniowy i poznasz podstawowe polecenia programistyczne, które wprawią pompę w ruch.
COSMIC CHASE
Zorganizuj wyścigi dwóch statków kosmicznych na własnym biurku. Chociaż całą konstrukcję zbudujesz od zera, nie będziesz w stanie przewidzieć kto wygra ten wyścig. Dlaczego? Tak działa losowość.
ŻYRAFA
Buduj i podziwiaj tą imponującą żyrafę. Szczęśliwie się składa, bo tym razem możesz na nią patrzeć z góry! Dowiedz się wszystkiego o życiu tych zwierząt i naucz się jak stworzyć podstawowy program aktywujący silnik.
SKORPION
Uważaj, ten skorpion jest gotów zaatakować każdego w zasięgu czujnika! Zbuduj jego imponujący ogon i potężne ruchome szczypce, a potem zaprogramuj czujnik tego drapieżnika by mógł wykryć i powalić ofiarę.
MUCHOŁÓWKA
Robotyczne rośliny są równie niebezpieczne jak oryginał. Sprawdź to samemu. Postępuj zgodnie z instrukcjami by złożyć muchołówkę i zakodować czujnik tak, żeby zamykał pułapkę we właściwym momencie. Uwaga na palce!
DWUPŁATOWIEC
Ludzie zawsze chcieli latać. Dowiedz się ile ludzkość włożyła wysiłku, żeby uruchomić współczesne linie lotnicze i zbuduj swój własny model dwupłatowca z klocków LEGO. Stworzysz też zaawansowaną przekładnię i specjalny program.
KARUZELA
Karuzele można znaleźć we wszystkich parkach rozrywki... i w Twojej pracowni robotyki! Wykorzystaj ten projekt, by poznać zjawisko siły odśrodkowej oraz frapującą historię karuzeli.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300), oraz aplikację do programowania WeDo 2.0.
MOTOCYKL
W mieście da się szybko przemieszczać i unikać korków - o ile jeździsz motocyklem. Stwórz mechanizm przekazujący moc wytwarzaną przez silnik prosto do pędzącego motocykla i napisz program wykrywający okrążenia na torze.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300), oraz aplikację do programowania WeDo 2.0.
TURBINA WIATROWA
Z zewnątrz wyglądają imponująco, ale nauka ukryta w środku jest jeszcze bardziej niesamowita. Poznaj ją na wylot budując ten kolorowy model turbiny wiatrowej i użyj kodu żeby wprawić ją w ruch.
GORYL
Zaprzyjaźnij się z tym wesołym gorylem dając mu banana na podwieczorek. Zacznij od poszerzenia swojej wiedzy na temat naczelnych oraz relacji między homo sapiens a gorylami, a potem przejdź do budowania i programowania tego uroczego robota.
SOWA
Czy wiesz które gatunki ptaków najszybciej machają skrzydłami, a które spędzają w powietrzu niemal całe życie? I co właściwie sprawia, że ptaki potrafią latać? Dowiedz się tego wszystkiego budując z klocków i papieru model sowy - nieustraszonego nocnego łowcy.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300), oraz aplikację do programowania WeDo 2.0.
HELIKOPTER
Niezbędny w nagłych wypadkach. Stwórz model helikoptera z silnikiem napędzającym jednocześnie główny i tylny wirnik. Dołącz czujnik wykrywający pozycję robota (jak u prawdziwych helikopterów), dodaj trochę kodu i voila!
MYŚLIWIEC
Wsiadaj do kosmicznego myśliwca i leć Drogą Mleczną aż na skraj galaktyki! Choć nie możemy jeszcze tego zrobić poza wyobraźnią, to science fiction już nie raz zainspirowało prawdziwych inżynierów. Zobacz sam.
ROBOTYCZNE RAMIĘ
Posiadanie wielkiej siły i wysokiej precyzji naraz jest często poza ludzkim zasięgiem. Na szczęście mamy roboty. Zbuduj i zapogramuj robotycznę ramię, a dowiesz się jak supernowoczesne maszyny pomagają ludziom w laboratoriach, magazynach i przestrzeni kosmicznej.
MACHINA KROCZĄCA
Badaj nieznane powierzchnie z bezpiecznej odległości. Wskocz na machinę kroczącą, która spokojnie zaniesie Cię do celu - o ile na drodze nie stanie jakaś przeszkoda. Czy wiesz jakie zwierzę porusza się w podobny sposób?
PTASIE GNIAZDO
Skąd robotyczne pisklaki wiedzą kiedy prosić o obiad? Dzięki czujnikom! Młode ptaki potrzebują pokarmu by rosnąć, a te domagają się go ćwierkaniem i skakaniem. Buduj, koduj i przekonaj się jak różnorodne są ptasie gniazda.
WÓZEK WIDŁOWY
Wszyscy widzieliśmy je w sklepach, ale czy wiesz jak działają? Ten robotyczny model wózka widłowego został tak zaprojektowany, że jest zarazem stabilny i zwrotny. Zbuduj go i napisz skrypt do podnoszenia i opuszczania ładunków.
SYMULATOR LOTU
Czy kiedyś zastanawialiście się co trzyma samolot w powietrzu? W trakcie lekcji poznasz rozwiązania inżynieryjne stosowane w dzisiejszych samolotach oraz zbudujesz miniaturowy model symulatora lotów.
SPIROGRAF
Stwórz automatyczną maszynę rysującą inspirowaną znaną zabawką, a następnie obserwuj jak rysuje skomplikowane, hipnotyzujące wzory.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300), oraz aplikację do programowania WeDo 2.0.