Kurs programowania SPIKE Essential dla początkujących

Gotowy kurs na cały rok szkolny z instrukcjami krok po kroku dla nauczyciela i ucznia.
Zamów dostęp dla szkoły publicznej

Kurs programowania zawiera

25 scenariuszy lekcji
Gotowy program nauczania na cały rok szkolny dla szkoły podstawowej.
Szkolenie dla nauczyciela
Specjalistyczne szkolenie online doskonale przygotuje do programowania i zajęć.
Dostęp dla nauczyciela i uczniów
Instrukcje wygodnie dostępne dla wszystkich.

Multimedialne scenariusze lekcji

Każdy nauczyciel może uczyć programowania w szkole podstawowej
przy wsparciu najlepszych scenariuszy lekcji na rynku.

Razem z kursem otrzymasz...

25 multimedialnych scenariuszy lekcji. Angażujące i niezawodne lekcje ułożone w roczny kurs nauki programowania. Każdy scenariusz to nowe polecenie lub koncept programistyczny, wyjaśnione przy pomocy robotów z LEGO SPIKE Essential.
Poziom zaawansowania rośnie z lekcji na lekcję. Im dalej w kurs, tym roboty są coraz bardziej skomplikowane pod kątem mechanicznym i programistycznym.
Instrukcje krok po kroku. Dla nauczyciela i ucznia na wszystkich etapach lekcji. Każdy krok jest wyjaśniony tekstowo i łatwy do zrozumienia dzięki multimediom.
Programowanie graficzne w języku SPIKE Icon blocks (Bloki Słów) to przyjazne i edukacyjne wprowadzenie najmłodszych do nauki kodowania. Po ukończeniu kursu uczniowie będą znać na wylot wszystkie komendy programistyczne w Blokach ikon (Icon blocks).
Zadania dopasowane do edukacji wczesnoszkolnej, czyli możliwości uczniów już od lat 6. Uczniowie dodatkowo rozwiną wiedzę z zakresu STEAM i poznają maszyny proste przy pomocy klocków LEGO.
Oszczędność czasu nauczyciela. Lekcja już gotowa, dzięki czemu nauczyciel zyskuje cenny czas na rozwój, koncentrację i wspieranie uczniów.

Przejrzyj cały program nauczania

Poproś o wycenę, wyślemy ją razem z programem kursu na Twoją skrzynkę mailową.

Zobacz czego spodziewać się na lekcji

Dowiedz się jak wyglądają wszystkie etapy lekcji prowadzonej ze scenariuszami lekcji RoboCamp

Szkolenie dla nauczyciela

Przygotuj się do prowadzenia zajęć robotyki i programowania w szkole. Przystępnie wyjaśnione, łatwo dostępne i praktyczne.

Pełne przygotowanie do pracy ze SPIKE Essential

Dzięki specjalistycznemu szkoleniu poznasz zawartość zestawu, język programowania SPIKE Bloki ikon, a także najczęstsze problemy użytkowników wraz z rozwiązaniami. Zdobędziesz morze wiedzy przydatnej do prowadzenia lekcji.

Praktycznie i od ekspertów

Szkolenie jest prowadzone przez specjalistów robotyki edukacyjnej, którzy skupiają się przede wszystkim na praktycznej wiedzy – najbardziej potrzebnej podczas zajęć.

Certyfikat ukończenia szkolenia

Każdy uczestnik naszego szkolenia otrzymuje imienny certyfikat. Dokument potwierdzający Twoją wiedzę i zaangażowanie przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

Robotyka w edukacji:
Programowanie robotów SPIKE Essential w języku Bloki Ikon

Zobaczysz które elementy są ważne w pudełku SPIKE Essential i dlaczego. Jakie klocki są kluczowe w składaniu robotów, co ma sortowanie klocków do budowania, oraz jakie części elektroniczne mamy do dyspozycji.
Nauczysz się korzystać z aplikacji SPIKE. Jak łączyć się z robotem, korzystać z interfejsu i które materiały przygotowane przez producenta przydadzą się w szkole.
Poznasz język SPIKE Bloki Ikon (Icon Blocks). Omówimy typy i kategorie bloczków, zobaczysz jak z bloczków tworzyć programy, zrozumiesz główne różnice między Blokami Ikon a Blokami Słów, dowiesz się jak warto wykorzystać czujniki i inne elementy elektroniczne przy ograniczonych możliwościach kodu.
Dowiesz jak krok po kroku programować roboty na przykładzie kilku robotów RoboCamp o różnym poziomie trudności oraz na co zwrócić uwagę podczas programowania w szkole.
Dowiesz się jak powinna wyglądać dobrze zaplanowana lekcja robotyki i kodowania z zestawem SPIKE Essential.

Kup dostęp do kursu

Kurs programowania SPIKE Essential dla początkujących
Dostęp dla 1 nauczyciela
2 godz. szkolenia online dla nauczyciela
25 scenariuszy lekcji z instrukcjami krok po kroku
Konta dla uczniów
980
dostęp na 1 rok