Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Robotyka w edukacji: Programowanie robotów SPIKE Prime w języku Bloki Słów

Przygotuj się do nauki z aplikacją do programowania SPIKE. Pozwala kompleksowo sterować robotami zbudowanymi z LEGO Education SPIKE Prime, zestawu edukacyjnego dla dzieci i nastolatków. Na pierwszy rzut oka przypomina kultowy język Scratch, ale czy we wszystkim...?
Na szkoleniu poznasz język Bloki Słów (Word Blocks) od deski do deski. Poznasz interfejs aplikacji, różnice między bloczkami słów oraz ich praktyczne zastosowanie. Unikniesz też błędów często popełnianych przez początkujących.

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

120 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

Co kryje w sobie zestaw SPIKE - które elementy magicznie przyspieszają proces budowania i jak korzystać ze wszystkich czujników, nawet tych ukrytych!
Jak wygląda aplikacja - jak łączyć się z robotem, korzystać z interfejsu i które materiały przygotowane przez producenta przydadzą się w szkole
Poznasz język SPIKE Bloki Słów (Word Blocks) - omówimy typy i kategorie bloczków, dowiesz się jak łączyć je ze sobą w linie kodu, zrozumiesz różnice między bloczkami Silniki i Ruch, dowiesz się jak programować czujniki, silniki i wyświetlacz Huba SPIKE.
Zobaczysz jak krok po kroku programować roboty na przykładzie 4 modeli RoboCamp: Spirograf, Wózek widłowy, Pozytywka i Przenośnik korytowy - każdy na różnym poziomie trudności.
Dowiesz się jak powinna wyglądać dobrze zaplanowana lekcja robotyki i programowania.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To bezpłatne szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
rozważa zakup zestawów SPIKE Prime i chce dowiedzieć się więcej o ich zawartości i wykorzystaniu w szkole
planuje uczyć programowania z aplikacją SPIKE
od niedawna używa zestawów SPIKE Prime z uczniami i chce poszerzyć swoją wiedzę
ma już doświadczenie i poszukuje inspiracji
chce zobaczyć jak poprowadzić modelową lekcję robotyki
zastanawia się jak wygląda programowanie prawdziwych robotów edukacyjnych SPIKE Prime krok po kroku
chce stać się źródłem wsparcia i skarbnicą rad dla swoich uczniów

Co mówią inni nauczyciele

Z RoboCamp udało nam się dodać jeszcze więcej ekscytujących konstrukcji na wszystkie poziomy programu robotycznego w naszych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dostarczają wysokiej jakości praktyczne zadania i ćwiczenia z kodowania, które są łatwe we wdrożeniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z RoboCamp.
Jenifer Karyshyn
Mathematics/STEM at Sylvan Learning
Laura Bush Elementary Robotics Club KOCHA RoboCamp! Bez dwóch zdań nasze ulubione i najfajniejsze modele na WeDo 2.0 i projekty EV3 przyszły z RoboCamp! Korzystamy z ich usług od 2017, a obsługa klienta jest zawsze świetna.
Christina Morales
Nauczycielka Robotyki at LWBE Robotics
Programy RoboCamp są świetne, korzystam z nich od 4 lat. Nasi mali inżynierowie je kochają, a rodzice są zachwyceni osiągnieciami swoich dzieci. Obsługa klienta na medal. Gorąco polecam ich lekcje!!!
Czarina Boyce