Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Robotyka w edukacji: Programowanie robotów LEGO MINDSTORMS EV3 w języku EV3 Classroom

Środowisko programistyczne LEGO MINDSTORMS EV3 Classroom wyglądem przypomina lubianego i uznanego Scratcha. Pozwala na zaawansowane sterowanie robotami LEGO MINDSTORMS EV3.
Dzięki naszemu szkoleniu poznasz specyfikę pracy ze środowiskiem i unikniesz błędów często popełnianych przez początkujących. LEGO MINDSTORMS EV3 to wyjątkowo wciągające narzędzie do nauki. Wykorzystaj je jak mistrz!

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

100 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

O czym trzeba wiedzieć przygotowując się do lekcji z zestawem LEGO MINDSTORMS EV3 i środowiskiem EV3 Classroom
Jak korzystać z interfejsu i materiałów dostępnych w aplikacji EV3 Classroom
Poznasz wszystkie kategorie bloczków oraz najbardziej przydatne instrukcje programistyczne języka EV3 Classroom wraz z przykładami wykorzystania
Poznasz podstawowe problemy i bugi języka i dowiesz się jak sobie z nimi radzić
Dowiesz się jak powinna wyglądać dobrze zaplanowana lekcja robotyki i programowania
Zobaczysz przykładowe konstrukcje i prześledzisz proces ich programowania w języku EV3 Classroom

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
chce poznać środowisko i język programowania LEGO MINDSTORMS EV3 Classroom
chce dobrze przygotować się do prowadzenia lekcji programowania w tym języku
chce zobaczyć jak krok po kroku zaprogramować kilka różnych robotów
chciałby zobaczyć jak wygląda prawidłowo przeprowadzona lekcja programowania w języku EV3 Classroom
uczestniczył w szkoleniu dla początkujących o LEGO MINDSTORMS EV3

Co mówią inni nauczyciele

Z RoboCamp udało nam się dodać jeszcze więcej ekscytujących konstrukcji na wszystkie poziomy programu robotycznego w naszych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dostarczają wysokiej jakości praktyczne zadania i ćwiczenia z kodowania, które są łatwe we wdrożeniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z RoboCamp.
Jenifer Karyshyn
Mathematics/STEM at Sylvan Learning
Laura Bush Elementary Robotics Club KOCHA RoboCamp! Bez dwóch zdań nasze ulubione i najfajniejsze modele na WeDo 2.0 i projekty EV3 przyszły z RoboCamp! Korzystamy z ich usług od 2017, a obsługa klienta jest zawsze świetna.
Christina Morales
Nauczycielka Robotyki at LWBE Robotics
Programy RoboCamp są świetne, korzystam z nich od 4 lat. Nasi mali inżynierowie je kochają, a rodzice są zachwyceni osiągnieciami swoich dzieci. Obsługa klienta na medal. Gorąco polecam ich lekcje!!!
Czarina Boyce