Pracownia RoboCamp, najlepsza pracownia robotyki i STEAM dla szkoły podstawowej

Kup wyposażenie do szkoły z programu Laboratoria Przyszłości!
Umów się na bezpłatną konsultację

Przyjazna pracownia na 5 lat i dłużej

Polecamy tylko sprawdzone wyposażenie wysokiej jakości, który zapewni działanie pracowni na lata. Po co kupować sprzęt, którego nikt nie będzie używał?

Roboty, kamera, akcja!

Koncentrujemy się na tym, co znamy od podszewki: robotyka i sprzęt audio-video. Nasza pracownia obejmuje zajęcia interdyscyplinarne, programowanie oraz szkolne studio filmowe.

Wszystko co niezbędne

W pracowni znajdziesz też wszystkie pozycje wymagane przez program Laboratoria Przyszłości.

Najlepsza pracownia dla szkoły podstawowej

Wszechstronna, sprawdzona, kompatybilna.
Przyjazna w nauce dla ucznia i w obsłudze dla nauczyciela.
Najlepsza, bo będziesz z niej naprawdę korzystać.

Każdy projekt pracowni zawiera...

Wyposażenie podstawowe
w pełni zgodne z oficjalnymi wytycznymi MEN.
Wyposażenie dodatkowe
sprawdzone pod kątem edukacji i polecane przez ekspertów.
Materiały dydaktyczne i szkolenia
zapewnione dla nauczyciela oraz jego uczniów.

Co znajdziesz w pracowni RoboCamp?

Wszystko czego potrzebuje nowoczesna szkoła.

Roboty edukacyjne

Roboty to wspaniałe narzędzie do nauki programowania i przedmiotów STEM, oraz do rozwijania kompetencji przyszłości. Roboty wybrane przez nas są trwałe, łatwe w obsłudze i mają wielki potencjał edukacyjny. Uczniowie będą ich używać przez lata.

Materiały i szkolenia dla nauczyciela

Interaktywne instrukcje z przyjaznymi objaśnieniami będą krok po kroku prowadzić nauczyciela i uczniów przez lekcje o różnych stopniach zaawansowania. Nauczyciele mogą łatwo i wygodnie poznać tajniki robotów oraz ich programowania dzięki szkoleniom online.

Drukarka 3D i biblioteka modeli 3D

RoboCamp to też biblioteka modeli 3D. Pomożemy Ci wybrać drukarkę 3D która spełnia wszystkie wytyczne, dostarczymy modele do druku i podpowiemy jak ciekawie (i kształcąco) wykorzystać je na lekcjach z robotami.

Sprzęt audio-video

Wyposażenie audio-wideo pracowni RoboCamp pozwala na dokumentowanie osiągnięć uczniów, prowadzenie lekcji online, streamingu i stworzenie małego studio. Cały sprzęt jest ze sobą kompatybilny i działa - sami go używamy!

Czego nauczą się uczniowie?

Programowanie. Uczniowie tworzą programy w językach graficznych o różnym stopniu zaawansowania i poznają czym jest algorytm, pętla programowa, stałe i zmienne, wielowątkowość, czy testowanie i optymalizacja programów.
Matematyka. Projekty mogą wymagać badania odległości, obliczania obwodów i pól, a także wykonywania operacji na danych. Uczniowie wszystkiego uczą się w praktyce, a zdobytą wiedzę wykorzystują do rozwiązywania zadań.
Fizyka. Na działanie robota wpływa nie tylko kod – ważną rolę odgrywa świat rzeczywisty, gdzie rządzą prawa fizyki. Uczniowie dowiedzą się czym są ciężar i masa, rodzaje energii i sposoby jej pozyskiwania, czy siły grawitacji, tarcia i sprężystości.
Geografia i biologia. Nie wierzycie? Scenariusze lekcje RoboCamp to wspaniałe narzędzie, z którym uczniowie odkryją Układ Słoneczny, zajrzą w oceaniczne głębiny i na sawannę, a także poznają niesamowite zwierzęta i rolę jaką odgrywają w ekosystemie.
Kreatywność. Podobnie do pędzla i płótna, programowanie pozwala na ekspresję i twórczość przy tworzeniu całej gamy dzieł: animacji, gier, obrazów interaktywnych czy prezentacji, a na zaawansowanym etapie – niezależnych programów i aplikacji.

Zobacz co polecamy

Przyjrzyj się i przysłuchaj dlaczego polecamy konkretne produkty.
Kliknij filmik i zobacz jak roboty działają w praktyce.

Robotyka i druk 3D

W ramach programu Laboratoria Przyszłości można zakupić biblioteka modeli 3D lub robotów online, czyli dostęp do platformy elearninowej RoboCamp. Nasza obudowa metodyczna pomoże Ci wykorzystać sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości zarówno na lekcjach programowania, informatyki, fizyki, jak i na kółku dla zainteresowanych.

Biblioteka modeli 3D

Baza modeli, które można pobrać, wydrukować przy pomocy drukarki 3D i wykorzystać w pracy z robotami.

Multimedialne scenariusze lekcji

Interaktywne lekcje robotyki i programowania krok po kroku to serce platformy RoboCamp. Są kompatybilne z różnymi robotami, łatwo dostępne online, a ponieważ każdy krok jest wyjaśniony, scenariusze RoboCamp są też przyjazne dla nauczyciela.

Szkolenia online dla nauczycieli

Dostęp do wszystkich szkoleń w ofercie RoboCamp zarówno z robotyki i programowania, jak i z druku 3D, streamingu, czy obróbki audio-wideo.
Robotyka i druk 3D

Zobacz co zbudujesz

Uczniowie projektują części zgodnie z instrukcjami krok po kroku, a nauczyciel drukuje je na drukarce 3D.

Pracownia RoboCamp

Stworzona przez ekspertów, polecana przez nauczycieli. Wypełnij ankietę i pobierz projekt pracowni.
Projekt pracowni obejmuje:
Wyposażenie podstawowe zgodne z programem Laboratoria Przyszłości oraz wyposażenie dodatkowe z kategorii robotyka i audio-wideo.
Dostęp do platformy elearningowej z interaktywnymi scenariuszami lekcji robotyki i programowania, szkoleniami dla nauczyciela, oraz biblioteką modeli 3D.
Dokładna specyfikacja sprzętu wraz z wyceną.
Możliwość modyfikacji pracowni pod kątem budżetu.
Projekt jest całkowicie bezpłatny.

Nasi partnerzy

Nasi partnerzy