Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Jak zacząć? Projektowanie 3D w Autodesk Fusion 360

Komputerowo wspomagane projektowanie (CAD) 3D w szkole? Czemu nie! Modelowanie cyfrowe to obecnie jedna z kluczowych umiejętności w wielu dziedzinach inżynierii i sztuki.
Przesuń granice kreatywności swoich uczniów dając im możliwość tworzenia wirtualnych obiektów. Zapoznaj ich z podstawowymi narzędziami platformy Autodesk Fusion 360, wykorzystywanej przez profesjonalnych projektantów, a następnie wykorzystaj szkolną drukarkę do 3D urzeczywistnienia ich projektów. Dowiedz się jak zrobić to wszystko i więcej w ramach ciekawych, twórczych lekcji projektowania 3D. Weź udział w szkoleniu!

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

140 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

Jak uzyskać szkolną licencję Autodesk Fusion 360.
Jak odnaleźć się w rozbudowanym interfejsie platformy i szybko zacząć tworzyć własne modele 3D.
Które narzędzia programu Autodesk Fusion 360 trzeba koniecznie znać i jak z nich korzystać.
Jak przeprowadzić modelową lekcję projektowania 3D z wykorzystaniem programu Autodesk Fusion 3D.
Jak tworzyć modele 3D wybranych obiektów - przykładowe ćwiczenia krok po kroku.
Jak połączyć projektowanie 3D z robotyką i poprowadzić wyjątkowe interdyscyplinarne zajęcia.
Co dalej - co zrobić z gotowym modelem cyfrowym.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
chce mądrze wykorzystać szkolną drukarkę 3D
chce rozwinąć wyobraźnię przestrzenną i kreatywność swoich uczniów
przygotowuje się o wprowadzenia uczniów starszych klas w świat narzędzi służących do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) korzystając z profesjonalnej platformy
chce dowiedzieć się jak zacząć pracę z programem Autodesk Fusion 360
poszukuje przykładów ciekawych lekcji z wykorzystaniem modelowania 3D i drukarki 3D na różnych poziomach trudności
chce zobaczyć jak projektować modele 3D krok po kroku

Co mówią inni nauczyciele

Webinar z robotyki był bardzo profesjonalny, przeprowadzony zwięźle i na temat, bez zbędnego odbiegania od tematu. Nie sądziłam, że programowanie może być tak proste. Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w szkoleniach. Dziękuję!
Anna Bartnik
Nauczycielka w Szkole podstawowej
Projekty w platformie są tak pomysłowe i zabawne, nie mogę wyjść z podziwu. Instrukcje są jasne i intuicyjne. Roboty programować można na wiele sposobów, zaskoczyła mnie pomysłowość moich uczniów. W instrukcjach są też odniesienia do wykorzystania robotów w życiu realnym, co było bardzo pouczające.
Daniel Lewandowski
Nauczyciel informatyki
Temat szkolenia dla nieinformatyków może wydawać się trudny, jednak przedstawiony jest tak lekko i przejrzyście, że każdy z nauczycieli w mojej szkole jest zadowolony. Dobrze, że wybraliśmy pakiet dla szkoły.
Hanna Niemiała
Wicedyrektor Szkoły podstawowej