Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Robotyka w edukacji: Programowanie robotów WeDo 2.0 w języku Scratch 3

Scratch to fenomenalny język do nauki podstaw programowania, który możesz łatwo wprowadzić na swoje lekcje robotyki. Twoi uczniowie na pewno się ucieszą, ale jak to zrobić? Przejdź nasze szkolenie online, gdzie wyjaśniamy wszystko co musisz wiedzieć o Scratchu na start.
Dowiesz się co się dzieje na Scenie, jak przygotować komputery i sprzęt do lekcji, czy te same bloczki poruszają Kotem i Robotem...
I wiele więcej!

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

75 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

O czym trzeba wiedzieć przygotowując się do pracy ze Scratchem i WeDo 2.0
Jak korzystać z interfejsu i materiałów online dostępnych w aplikacji
Poznasz podstawowe bloczki programistyczne Scratcha z kategorii Zdarzenia, Kontrola, Wyrażenia, Zmienne
Jakie funkcje ma rozszerzenie LEGO WeDo 2.0 – przegląd bloczków z zakładki WeDo 2.0
Do czego służą części elektroniczne zestawu LEGO WeDo 2.0 i jak wykorzystać je w programowaniu
Jakie problemy z łącznością między Bluetooth a Smarthubem WeDo 2.0 pojawiają się najczęściej oraz jak je rozwiązać
Jak powinno wyglądać dobrze zaplanowane ćwiczenie programistyczne na przykładzie różnych modeli robotów z zestawu LEGO WeDo 2.0

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
chce poznać najpopularniejszy na świecie edukacyjny język programowania od strony dydaktycznej
chce dowiedzieć się jak wprowadzić uczniów w programowanie za pomocą Scratcha i pogłębić swoje umiejętności pracy z tym środowiskiem
ma doświadczenie w używaniu zestawu WeDo 2.0 z uczniami
zna środowisko programistyczne LEGO WeDo 2.0 Software
chciałby zobaczyć jak wygląda prawidłowo przeprowadzona lekcja programowania w Scratchu
uczestniczył w szkoleniu dla początkujących o LEGO WeDo 2.0

Co mówią inni nauczyciele

Webinar z robotyki był bardzo profesjonalny, przeprowadzony zwięźle i na temat, bez zbędnego odbiegania od tematu. Nie sądziłam, że programowanie może być tak proste. Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w szkoleniach. Dziękuję!
Anna Bartnik
Nauczycielka w Szkole podstawowej
Projekty w platformie są tak pomysłowe i zabawne, nie mogę wyjść z podziwu. Instrukcje są jasne i intuicyjne. Roboty programować można na wiele sposobów, zaskoczyła mnie pomysłowość moich uczniów. W instrukcjach są też odniesienia do wykorzystania robotów w życiu realnym, co było bardzo pouczające.
Daniel Lewandowski
Nauczyciel informatyki
Temat szkolenia dla nieinformatyków może wydawać się trudny, jednak przedstawiony jest tak lekko i przejrzyście, że każdy z nauczycieli w mojej szkole jest zadowolony. Dobrze, że wybraliśmy pakiet dla szkoły.
Hanna Niemiała
Wicedyrektor Szkoły podstawowej