Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Robotyka w edukacji: Programowanie robotów Ozobot w języku OzoBlockly

Ozobot to najmniejszy spośród dostępnych na rynku robotów dydaktycznych. Te niedrogie robociki o dużych możliwościach przydadzą się w każdej pracowni robotyki.
Zanim jednak w nie zainwestujesz, dowiedz się jak wygląda specyfika pracy z Ozobotami, jakie mają możliwości programowania i poznaj różnice między Bit i Evo. Przejdź nasze szkolenie online, gdzie wyjaśniamy wszystko to i wiele więcej!

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

100 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

Ozoboty w szkole - dla kogo i kiedy są odpowiednim rozwiązaniem
Czym różnią się Ozobot Bit i Ozobot Evo
Jak bawić się robotami offline - wystarczy kartka papieru i mazaki! (na przykładowych ćwiczeniach)
Środowisko programistyczne OzoBlockly - jak korzystać z interfejsu i materiałów online dostępnych w aplikacji
Jak skalibrować roboty do pracy z naszym urządzeniem? Zgrywanie programów na Ozobota
Poznasz instrukcje i możliwości języka Ozoblockly na różnych poziomach trudności
Jakie zadania można wykonać z Ozobotem Bit i Evo w różnych grupach wiekowych i na różnych poziomach trudności języka Ozoblockly
Poznasz przykładowe ćwiczenia z omówieniem, m.in. labirynt, spycharka, pozytywka i inne

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
chce poznać Ozoboty BIT i EVO oraz sposoby ich wykorzystania w pracy z uczniami
chce rozpocząć progromowanie robotów w języku OzoBlockly lub poszerzyć swoją wiedzę w zakresie korzystania z niego na różnych etapach edukacji
potrzebuje praktycznych wskazówek jak pracować z Ozobotami w szkole
poszukuje przykładów ciekawych zadań z robotami Ozobot BIT i EVO na różnych poziomach trudności
chce zobaczyć programowanie Ozobotów krok po kroku

Co mówią inni nauczyciele

Z RoboCamp udało nam się dodać jeszcze więcej ekscytujących konstrukcji na wszystkie poziomy programu robotycznego w naszych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dostarczają wysokiej jakości praktyczne zadania i ćwiczenia z kodowania, które są łatwe we wdrożeniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z RoboCamp.
Jenifer Karyshyn
Mathematics/STEM at Sylvan Learning
Laura Bush Elementary Robotics Club KOCHA RoboCamp! Bez dwóch zdań nasze ulubione i najfajniejsze modele na WeDo 2.0 i projekty EV3 przyszły z RoboCamp! Korzystamy z ich usług od 2017, a obsługa klienta jest zawsze świetna.
Christina Morales
Nauczycielka Robotyki at LWBE Robotics
Programy RoboCamp są świetne, korzystam z nich od 4 lat. Nasi mali inżynierowie je kochają, a rodzice są zachwyceni osiągnieciami swoich dzieci. Obsługa klienta na medal. Gorąco polecam ich lekcje!!!
Czarina Boyce