Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Robotyka w edukacji: Programowanie robotów Ozobot w języku OzoBlockly

Ozobot to najmniejszy spośród dostępnych na rynku robotów dydaktycznych. Te niedrogie robociki o dużych możliwościach przydadzą się w każdej pracowni robotyki.
Zanim jednak w nie zainwestujesz, dowiedz się jak wygląda specyfika pracy z Ozobotami, jakie mają możliwości programowania i poznaj różnice między Bit i Evo. Przejdź nasze szkolenie online, gdzie wyjaśniamy wszystko to i wiele więcej!

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

100 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

Ozoboty w szkole - dla kogo i kiedy są odpowiednim rozwiązaniem
Czym różnią się Ozobot Bit i Ozobot Evo
Jak bawić się robotami offline - wystarczy kartka papieru i mazaki! (na przykładowych ćwiczeniach)
Środowisko programistyczne OzoBlockly - jak korzystać z interfejsu i materiałów online dostępnych w aplikacji
Jak skalibrować roboty do pracy z naszym urządzeniem? Zgrywanie programów na Ozobota
Poznasz instrukcje i możliwości języka Ozoblockly na różnych poziomach trudności
Jakie zadania można wykonać z Ozobotem Bit i Evo w różnych grupach wiekowych i na różnych poziomach trudności języka Ozoblockly
Poznasz przykładowe ćwiczenia z omówieniem, m.in. labirynt, spycharka, pozytywka i inne

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
chce poznać Ozoboty BIT i EVO oraz sposoby ich wykorzystania w pracy z uczniami
chce rozpocząć progromowanie robotów w języku OzoBlockly lub poszerzyć swoją wiedzę w zakresie korzystania z niego na różnych etapach edukacji
potrzebuje praktycznych wskazówek jak pracować z Ozobotami w szkole
poszukuje przykładów ciekawych zadań z robotami Ozobot BIT i EVO na różnych poziomach trudności
chce zobaczyć programowanie Ozobotów krok po kroku

Co mówią inni nauczyciele

Webinar z robotyki był bardzo profesjonalny, przeprowadzony zwięźle i na temat, bez zbędnego odbiegania od tematu. Nie sądziłam, że programowanie może być tak proste. Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w szkoleniach. Dziękuję!
Anna Bartnik
Nauczycielka w Szkole podstawowej
Projekty w platformie są tak pomysłowe i zabawne, nie mogę wyjść z podziwu. Instrukcje są jasne i intuicyjne. Roboty programować można na wiele sposobów, zaskoczyła mnie pomysłowość moich uczniów. W instrukcjach są też odniesienia do wykorzystania robotów w życiu realnym, co było bardzo pouczające.
Daniel Lewandowski
Nauczyciel informatyki
Temat szkolenia dla nieinformatyków może wydawać się trudny, jednak przedstawiony jest tak lekko i przejrzyście, że każdy z nauczycieli w mojej szkole jest zadowolony. Dobrze, że wybraliśmy pakiet dla szkoły.
Hanna Niemiała
Wicedyrektor Szkoły podstawowej