Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Jak zacząć? Projektowanie 3D w Autodesk TinkerCad

Łatwe modelowanie 3D? Z Tinkercadem to możliwe! Ta wyjątkowa, darmowa aplikacja internetowa pozwala w prosty sposób rysować i łączyć ze sobą bryły przestrzenne w celu tworzenia cyfrowych modeli obiektów.
Wprowadź swoich uczniów w świat projektowania 3D i zainspiruj nowe pokolenie projektantów i inżynierów. Gotowe projekty możesz wydrukować korzystając z drukarki 3D lub obejrzeć w rzeczywistości rozszerzonej korzystając z aplikacji AR.
Mało? To co powiesz na tworzenie brył za pomocą programowania! Tak, bryły też można programować! Brzmi intrygująco? Więcej dowiesz się na naszym szkoleniu.

Szkolenie w przygotowaniu. Niedługo będzie dostępne dla naszych klientów.

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

90 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

Jakie narzędzia wchodzą w skład aplikacji Tinkercad, z kim i do czego wykorzystać je w szkole
Jak projektować modele 3D z aplikacją Tinkercad na różne sposoby i jak wybrać metodę odpowiednią dla Twoich uczniów
Poznasz narzędzie “Projekty 3D” Tinkercad - twórz skomplikowane bryły rysując, rozciągając i łącząc proste kształty ze sobą; Opowiemy jak korzystać z interfejsu narzędzia, wykonywać operacje na kształtach oraz narysować model 3D krok po kroku
Jak połączyć projektowanie z programowaniem, co można zaprojektować za pomocą bloczków programistycznych i jaki efekt edukacyjny uzyskamy
Poznasz narzędzie “Codeblocks” Tinkercad - twórz bryły poprzez kodowanie; Opowiemy jak korzystać z interfejsu narzędzia, jak korzystać z dostępnych instrukcji programistycznych, oraz jak zaprogramować model 3D krok po kroku
Bryły 3D w robotyce - jak wykorzystać Tinkercada do poprowadzenia jeszcze lepszych lekcji robotyki
Co dalej - co zrobić z gotowym modelem cyfrowym.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
chce mądrze wykorzystać szkolną drukarkę 3D
chce wprowadzić uczniów w zagadnienia związane z projektowaniem brył 3D, rozwinąć ich wyobraźnię przestrzenną i umiejętności korzystania z narzędzi do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD)
poszukuje prostych narzędzi do modelowania przestrzennego, pozwalających na pracę z młodszymi uczniami
chce poznać możliwości aplikacji Tinkercad i dostępnych w jej ramach narzędzi
poszukuje przykładów ciekawych lekcji z wykorzystaniem modelowania 3D i drukarki 3D na różnych poziomach trudności
chce zobaczyć projektowanie modeli 3D krok po kroku

Co mówią inni nauczyciele

Z RoboCamp udało nam się dodać jeszcze więcej ekscytujących konstrukcji na wszystkie poziomy programu robotycznego w naszych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dostarczają wysokiej jakości praktyczne zadania i ćwiczenia z kodowania, które są łatwe we wdrożeniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z RoboCamp.
Jenifer Karyshyn
Mathematics/STEM at Sylvan Learning
Laura Bush Elementary Robotics Club KOCHA RoboCamp! Bez dwóch zdań nasze ulubione i najfajniejsze modele na WeDo 2.0 i projekty EV3 przyszły z RoboCamp! Korzystamy z ich usług od 2017, a obsługa klienta jest zawsze świetna.
Christina Morales
Nauczycielka Robotyki at LWBE Robotics
Programy RoboCamp są świetne, korzystam z nich od 4 lat. Nasi mali inżynierowie je kochają, a rodzice są zachwyceni osiągnieciami swoich dzieci. Obsługa klienta na medal. Gorąco polecam ich lekcje!!!
Czarina Boyce