Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Jak zacząć? Projektowanie 3D w Autodesk TinkerCad

Łatwe modelowanie 3D? Z Tinkercadem to możliwe! Ta wyjątkowa, darmowa aplikacja internetowa pozwala w prosty sposób rysować i łączyć ze sobą bryły przestrzenne w celu tworzenia cyfrowych modeli obiektów.
Wprowadź swoich uczniów w świat projektowania 3D i zainspiruj nowe pokolenie projektantów i inżynierów. Gotowe projekty możesz wydrukować korzystając z drukarki 3D lub obejrzeć w rzeczywistości rozszerzonej korzystając z aplikacji AR.
Mało? To co powiesz na tworzenie brył za pomocą programowania! Tak, bryły też można programować! Brzmi intrygująco? Więcej dowiesz się na naszym szkoleniu.

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

90 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

Jakie narzędzia wchodzą w skład aplikacji Tinkercad, z kim i do czego wykorzystać je w szkole
Jak projektować modele 3D z aplikacją Tinkercad na różne sposoby i jak wybrać metodę odpowiednią dla Twoich uczniów
Poznasz narzędzie “Projekty 3D” Tinkercad - twórz skomplikowane bryły rysując, rozciągając i łącząc proste kształty ze sobą; Opowiemy jak korzystać z interfejsu narzędzia, wykonywać operacje na kształtach oraz narysować model 3D krok po kroku
Jak połączyć projektowanie z programowaniem, co można zaprojektować za pomocą bloczków programistycznych i jaki efekt edukacyjny uzyskamy
Poznasz narzędzie “Codeblocks” Tinkercad - twórz bryły poprzez kodowanie; Opowiemy jak korzystać z interfejsu narzędzia, jak korzystać z dostępnych instrukcji programistycznych, oraz jak zaprogramować model 3D krok po kroku
Bryły 3D w robotyce - jak wykorzystać Tinkercada do poprowadzenia jeszcze lepszych lekcji robotyki
Co dalej - co zrobić z gotowym modelem cyfrowym.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
chce mądrze wykorzystać szkolną drukarkę 3D
chce wprowadzić uczniów w zagadnienia związane z projektowaniem brył 3D, rozwinąć ich wyobraźnię przestrzenną i umiejętności korzystania z narzędzi do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD)
poszukuje prostych narzędzi do modelowania przestrzennego, pozwalających na pracę z młodszymi uczniami
chce poznać możliwości aplikacji Tinkercad i dostępnych w jej ramach narzędzi
poszukuje przykładów ciekawych lekcji z wykorzystaniem modelowania 3D i drukarki 3D na różnych poziomach trudności
chce zobaczyć projektowanie modeli 3D krok po kroku

Co mówią inni nauczyciele

Webinar z robotyki był bardzo profesjonalny, przeprowadzony zwięźle i na temat, bez zbędnego odbiegania od tematu. Nie sądziłam, że programowanie może być tak proste. Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w szkoleniach. Dziękuję!
Anna Bartnik
Nauczycielka w Szkole podstawowej
Projekty w platformie są tak pomysłowe i zabawne, nie mogę wyjść z podziwu. Instrukcje są jasne i intuicyjne. Roboty programować można na wiele sposobów, zaskoczyła mnie pomysłowość moich uczniów. W instrukcjach są też odniesienia do wykorzystania robotów w życiu realnym, co było bardzo pouczające.
Daniel Lewandowski
Nauczyciel informatyki
Temat szkolenia dla nieinformatyków może wydawać się trudny, jednak przedstawiony jest tak lekko i przejrzyście, że każdy z nauczycieli w mojej szkole jest zadowolony. Dobrze, że wybraliśmy pakiet dla szkoły.
Hanna Niemiała
Wicedyrektor Szkoły podstawowej