Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Jak zacząć? Podstawy pracy z drukarką 3D w szkole

Zacznij używać szkolnej drukarki 3D! Weź udział w szkoleniu, które wyjaśni Ci wszystkie najważniejsze kwestie na temat tego sprzętu.
Zobaczysz jak uruchomić drukarkę 3D, jak wymienić filament PLA, jak kalibrować stół drukarki, jakie oprogramowanie będzie Ci potrzebne do drukowania projektów oraz jak ustawić parametry dla najlepszej jakości wydruku. Dowiesz się jak odpowiednio dbać o drukarkę 3D na co dzień, żeby działała w szkole jak najdłużej. Na tym szkoleniu również nauczysz się naprawiać małe usterki wynikające z użytkowania drukarki 3D - i to samodzielnie!
To szkolenie doskonale przygotuje Cię do pierwszych wyzwań z drukiem 3D.

Szkolenie jest prowadzone z wykorzystaniem drukarek FDM: Flashforge Adventurer 3 i Flashforge Adventurer 4.

Szkolenie w przygotowaniu. Niedługo będzie dostępne dla naszych klientów.

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

90 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

Wszystko co trzeba wiedzieć przy pierwszym uruchomieniu drukarki 3D
Jak poradzić sobie z podstawową obsługą - jak wypozycjonować stół drukarki, jak załadować i wymienić filament PLA
Poznasz podstawowe techniki druku w technologii FDM
Jakie oprogramowanie jest potrzebne do drukowania i jak je zainstalować
Jak ustawienia i parametry slicera wpływają na wydruk
Poznasz najczęstsze usterki i najczęściej popełniane błędy podczas pracy z drukarką 3D - nauczysz się też jak je samodzielnie rozwiązać

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Wojciech Syrocki

Założyciel RoboCamp
Założyciel firmy RoboCamp oraz Fundacji Rozwoju Talentów. Zwolennik popularyzacji dostępu do edukacji STEM i robotyki dla dzieci w szkołach na całym świecie. Edukator uczniów na etapie szkoły podstawowej, twórca pionierskich materiałów dydaktycznych dla nauczycieli oraz kursów e-learningowych. Od kilkunastu lat prowadzi zdalnie szkolenia dla nauczycieli na całym świecie.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
ma w szkole drukarkę 3D i chce ją mądrze wykorzystać
chce wiedzieć jak obsługiwać drukarkę 3D i jak rozwiązać najczęstsze błędy oraz usterki samodzielnie
chce dowiedzieć się jak zacząć pracę z drukarką 3D technologii FDM w szkole
zastanawia się nad wprowadzeniem elementów druku 3D oraz modelowania na zajęcia z uczniami
chce zobaczyć jak wydrukować model 3D krok po kroku

Co mówią inni nauczyciele

Z RoboCamp udało nam się dodać jeszcze więcej ekscytujących konstrukcji na wszystkie poziomy programu robotycznego w naszych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dostarczają wysokiej jakości praktyczne zadania i ćwiczenia z kodowania, które są łatwe we wdrożeniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z RoboCamp.
Jenifer Karyshyn
Mathematics/STEM at Sylvan Learning
Laura Bush Elementary Robotics Club KOCHA RoboCamp! Bez dwóch zdań nasze ulubione i najfajniejsze modele na WeDo 2.0 i projekty EV3 przyszły z RoboCamp! Korzystamy z ich usług od 2017, a obsługa klienta jest zawsze świetna.
Christina Morales
Nauczycielka Robotyki at LWBE Robotics
Programy RoboCamp są świetne, korzystam z nich od 4 lat. Nasi mali inżynierowie je kochają, a rodzice są zachwyceni osiągnieciami swoich dzieci. Obsługa klienta na medal. Gorąco polecam ich lekcje!!!
Czarina Boyce