Robotyka w szkole
łatwiej niż myślisz

Ucz dzieci kodować, rozwiązywać problemy i tworzyć przy pomocy robotów
i scenariuszy lekcji krok po kroku
Kup dostęp teraz

Jak zacząć uczyć robotyki w 3 krokach

Kup dostęp.
Wybierz najwygodniejszy dla siebie plan subskrypcji. Po zakupie otrzymasz dostęp do materiałów.
Wybierz lekcję.
Zaloguj się na platformę e-learningową i wybierz lekcję dla swoich uczniów na dziś.
Skup się na uczniach.
Skoncentruj się na najważniejszym zadaniu, wspieraniu uczniów. Wszystko inne jest gotowe.

Nauka, zabawa i kluczowe umiejętności dla uczniów

Robotyka i programowanie to najlepszy sposób, by przygotować dzieci na przyszłość i zaciekawić je nauką. Dzięki naszym lekcjom, jest to też proste dla nauczyciela.

Kompleksowe rozwiązanie dla nauczyciela i dla szkoły

Materiały i scenariusze lekcji robotyki i programowania zostały przygotowane tak, by zapewnić indywidualnym edukatorom oraz szkołom kompleksowe rozwiązanie do nauki dzieci.
Szkolenia przyjazne dla początkujących dostępne dla każdego nauczyciela bez żadnych dodatkowych kosztów. Nasi trenerzy wyjaśniają wszystko co nauczyciel powinien wiedzieć o sprzęcie, programowaniu oraz organizacji zajeć w klasie.
Na czas trwania lekcji, nauczyciel może udostępnić swoim uczniom materiały do nauki bez dodatkowych opłat. Wystarczy wysłać im bezpośredni link do instrukcji!
Z platformą RoboCamp można uczyć zarówno na miejscu, jak i online, dlatego możesz prowadzić zajęcia tak, jak chcesz. Cokolwiek będzie się działo, Twoi uczniowie będą uczyć się bezpiecznie.

Poznaj naszą metodą nauczania

Najlepsze zajęcia robotyki opierają się o 5 etapów lekcji. Razem sprawiają, że każda lekcja jest wartościowa i fajna.
Zobacz > Zbuduj > Zbadaj > Zaprogramuj > Zagraj
Odkryj kontekst projektu i powiązane elementy STEAM
Skonstruuj robota przy pomocy instrukcji krok po kroku
Zrozum jak działa mechanizm ukryty w środku
Poznaj i wykorzystaj polecenia programistyczne do kontrolowania robotów
Ucz się bawiąc i eksperymentując ze swoim dziełem

Plan lekcji robotyki

Wszystkie lekcje są oparte o efektywną metodę nauczania robotyki, stworzoną przez nasz zespół w oparciu o doświadczenie lat pracy z uczniami.
Zobacz

Zobacz

Odkryj kontekst projektu z multimediów, filmów, zdjęć i diagramów, które przekazują wiedzę w sposób przyjazny uczniom. Treści edukacyjne zawierają elementy STEM oraz tematy ważne dla kompetencji kluczowych.
Zbuduj

Zbuduj

Jasne i łatwe do wykonania instrukcje budowy robota krok po kroku. Ten etap lekcji pomaga rozwijać myślenie przestrzenne oraz umiejętności manualne.
Zbadaj

Zbadaj

Zrozumienie jak robot działa jest kluczem do sukcesu. Dzięki naszym materiałom, uczniowie mogą łatwo zobaczyć jak mechanizm wygląda w środku oraz zrozumieć jak działają czujniki, silniki i cały układ sterowania.
Zaprogramuj

Zaprogramuj

Postępuj zgodnie z instrukcjami i stwórz sprawnie działajacy program. Dzięki wyjaśnieniom, zrozumienie roli poszczególnych poleceń oraz logiki całego programu jest proste. A najlepsze jest to, że zobaczysz jak program działa na własne oczy!
Zagraj

Zagraj

Czas eksperytmentować, testować i ulepszać. Teraz możesz wykorzystać pełen wachlarz możliwości swojego robota, a nawet go poszerzyć. Ciesz się ze swoich osiągnięć i baw się, bo robotyka to nauka przez zabawę!

Czego nauczą się uczniowie?

Programowanie. Dzieci tworzą programy w językach graficznych o różnym stopniu zaawansowania. Dowiedzą się czym jest algorytm, pętla programowa, stałe i zmienne, wielowątkowość, czy testowanie i optymalizacja programów.
Matematyka. Projekty mogą wymagać badania odległości, obliczania obwodów i pól, a także wykonywania operacji na danych. Dzieci wszystkiego uczą się w praktyce, a zdobytą wiedzę wykorzystują do rozwiązywania zadań.
Fizyka. Na działanie robota wpływa nie tylko kod – ważną rolę odgrywa świat rzeczywisty, gdzie rządzą prawa fizyki. Uczniowie dowiedzą się czym są ciężar i masa, siły grawitacji, tarcia, czy rodzaje energii i sposoby jej pozyskiwania.
Geografia i biologia. Nie wierzycie? Scenariusze lekcji RoboCamp to wspaniałe narzędzie, z którym dzieci odkryją Układ Słoneczny, zajrzą w oceaniczne głębiny i na sawannę. Poznają bliżej niesamowite zwierzęta oraz ich rolę w ekosystemie.
Kreatywność. Podobnie do pędzla i płótna, programowanie pozwala na ekspresję i twórczość przy tworzeniu całej gamy dzieł: animacji, gier, obrazów interaktywnych czy prezentacji, a na zaawansowanym etapie – niezależnych programów i aplikacji.

Pomogliśmy już ponad 2000 szkół

Edukatorzy na całym świecie – oraz ich uczniowie – korzystają z naszych materiałów.
Mapa naszych klientów.

SCENARIUSZE LEKCJI ROBOCAMP

Ucz kodowania i robotyki przy pomocy łatwych w użyciu materiałów krok po kroku
Subskrypcja RoboCamp zawiera:
Dostęp do platformy e-learningowej z setkami godzin interaktywnych scenariuszy lekcji robotyki i kodowania
Instrukcje budowy i programowania krok po kroku w każdym scenariuszu lekcji, wyjaśnione dla Twojej wygody
Praktyczne szkolenia dla nauczycieli i początkujących, które wyjaśniają wszystko to, co naprawdę trzeba wiedzieć
Ekscytujące treści z elementami STEM dla dzieci od 6 do 15 roku życia
Dostęp dla uczniów bez dodatkowych opłat
Regularnie dodawane nowe roboty i scenariusze lekcji
980
za 1 rok dostępu

Nasze scenariusze lekcji w praktyce

Zobacz jak naprawdę wygląda lekcja prowadzona z materiałami RoboCamp

Chcesz więcej super scenariuszy lekcji?

Dobrze trafiłeś! Wybierz swój plan subskrypcji i zacznij uczyć robotyki już dziś.

FAQ

Nie. Nasze scenariusze lekcji są łatwe w realizacji i nie wymagają żadnej wiedzy specjalistycznej. Po zarejestrowaniu się na naszej platformie e-learningowej otrzymasz dostęp do instrukcji krok po kroku jak zbudować i zaprogramować każdego robota i program (razem z wyjaśnieniami).
Każdy nauczyciel z aktywną subskrypcją może udostępniać swoim uczniom zakupione przez siebie instrukcje. Można to łatwo zrobić z poziomu konta nauczyciela na platformie e-learningowej. Uczniowie będą mieć dostęp do wybranych przez Ciebie instrukcji na czas trwania lekcji. Sprawdź jak to działa zakładając bezpłatne konto demo.
Potrzebujesz tylko komputera, połączenia z internetem i zestawu do robotyki (LEGO® Education WeDo, MINDSTORMS, albo SPIKE Prime). Z jednego zestawu może korzystać dwoje uczniów. Na lekcji możesz też używać projektora, ale nie jest on wymagany.
Do korzystania z platformy edukacyjnej RoboCamp potrzebujesz połączenia z internetem i przeglądarki internetowej. My polecamy Google Chrome.
Oczywiście! Skontaktuj się z nami bezpośrednio, żeby otrzymać informacje na temat zniżek dla nauczycieli i niekomercyjnych projektów edukacyjnych.
Nie. Do korzystania ze scenariuszy lekcji i platformy e-learningowej RoboCamp nie potrzebujesz Adobe Flash Player.
Tak! Kliknij tutaj żeby założyć bezpłatne konto demo i otrzymać dostęp do platformy e-learningowej RoboCamp, gdzie znajdziesz kilka z naszych ulubionych scenariuszy lekcji. Jeśli chcesz, możesz wypróbować je z uczniami w klasie.