Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Robotyka w edukacji: Programowanie robotów SPIKE Essential w języku Bloki Ikon

Przygotuj się do lekcji z nowym zestawem do robotyki dla młodszych dzieci - SPIKE Essential. Ma prostsze elementy i bloczki kodu, ale nieprzygotowany nauczyciel może wpaść w kilka pułapek.
Na szkoleniu poznasz zestaw SPIKE Essential oraz język Bloki Ikon (Icon Blocks), i wszystko co mają do zaoferowania. Zobaczysz jak w praktyce wygląda kodowanie przy pomocy bloczków ikon.
Dowiesz się w jakiej grupie i warunkach ten zestaw sprawdzi się najlepiej, na co koniecznie zwrócić uwagę podczas programowania, i wiele więcej!

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

90 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

Co znajdziesz w zestawie SPIKE Essential - które elementy są kluczowe w składaniu robotów, co ma sortowanie klocków do budowania, oraz jakie części elektroniczne mamy do dyspozycji.
Jak wygląda aplikacja - jak łączyć się z robotem, korzystać z interfejsu i które materiały przygotowane przez producenta przydadzą się w szkole.
Poznasz język SPIKE Bloki Ikon (Icon Blocks) - omówimy typy i kategorie bloczków, zobaczysz jak z bloczków tworzyć programy, zrozumiesz główne różnice między Blokami Ikon a Blokami Słów, dowiesz się jak warto wykorzystać czujniki i inne elementy elektroniczne przy ograniczonych możliwościach kodu.
Zobaczysz jak krok po kroku programować roboty na przykładzie kilku robotów RoboCamp o różnym poziomie trudności.
Dowiesz się jak powinna wyglądać dobrze zaplanowana lekcja robotyki i kodowania z zestawem SPIKE Essential.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To bezpłatne szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
rozważa zakup zestawów SPIKE Essential i chce dowiedzieć się co zawierają oraz jak można je wykorzystać w szkole
planuje uczyć programowania z aplikacją SPIKE, a zwłaszcza w języku Bloki Ikon
od niedawna używa zestawów SPIKE Essential z uczniami i chce poszerzyć swoją wiedzę
chce zobaczyć jak poprowadzić modelową lekcję robotyki
zastanawia się jak wygląda programowanie robotów edukacyjnych SPIKE Essential krok po kroku
chce stać się źródłem wsparcia i skarbnicą rad dla swoich uczniów

Co mówią inni nauczyciele

Webinar z robotyki był bardzo profesjonalny, przeprowadzony zwięźle i na temat, bez zbędnego odbiegania od tematu. Nie sądziłam, że programowanie może być tak proste. Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w szkoleniach. Dziękuję!
Anna Bartnik
Nauczycielka w Szkole podstawowej
Projekty w platformie są tak pomysłowe i zabawne, nie mogę wyjść z podziwu. Instrukcje są jasne i intuicyjne. Roboty programować można na wiele sposobów, zaskoczyła mnie pomysłowość moich uczniów. W instrukcjach są też odniesienia do wykorzystania robotów w życiu realnym, co było bardzo pouczające.
Daniel Lewandowski
Nauczyciel informatyki
Temat szkolenia dla nieinformatyków może wydawać się trudny, jednak przedstawiony jest tak lekko i przejrzyście, że każdy z nauczycieli w mojej szkole jest zadowolony. Dobrze, że wybraliśmy pakiet dla szkoły.
Hanna Niemiała
Wicedyrektor Szkoły podstawowej