Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Robotyka w edukacji: Programowanie robotów SPIKE Essential w języku Bloki Ikon

Przygotuj się do lekcji z nowym zestawem do robotyki dla młodszych dzieci - SPIKE Essential. Ma prostsze elementy i bloczki kodu, ale nieprzygotowany nauczyciel może wpaść w kilka pułapek.
Na szkoleniu poznasz zestaw SPIKE Essential oraz język Bloki Ikon (Icon Blocks), i wszystko co mają do zaoferowania. Zobaczysz jak w praktyce wygląda kodowanie przy pomocy bloczków ikon.
Dowiesz się w jakiej grupie i warunkach ten zestaw sprawdzi się najlepiej, na co koniecznie zwrócić uwagę podczas programowania, i wiele więcej!

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

90 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

Co znajdziesz w zestawie SPIKE Essential - które elementy są kluczowe w składaniu robotów, co ma sortowanie klocków do budowania, oraz jakie części elektroniczne mamy do dyspozycji.
Jak wygląda aplikacja - jak łączyć się z robotem, korzystać z interfejsu i które materiały przygotowane przez producenta przydadzą się w szkole.
Poznasz język SPIKE Bloki Ikon (Icon Blocks) - omówimy typy i kategorie bloczków, zobaczysz jak z bloczków tworzyć programy, zrozumiesz główne różnice między Blokami Ikon a Blokami Słów, dowiesz się jak warto wykorzystać czujniki i inne elementy elektroniczne przy ograniczonych możliwościach kodu.
Zobaczysz jak krok po kroku programować roboty na przykładzie kilku robotów RoboCamp o różnym poziomie trudności.
Dowiesz się jak powinna wyglądać dobrze zaplanowana lekcja robotyki i kodowania z zestawem SPIKE Essential.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To bezpłatne szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
rozważa zakup zestawów SPIKE Essential i chce dowiedzieć się co zawierają oraz jak można je wykorzystać w szkole
planuje uczyć programowania z aplikacją SPIKE, a zwłaszcza w języku Bloki Ikon
od niedawna używa zestawów SPIKE Essential z uczniami i chce poszerzyć swoją wiedzę
chce zobaczyć jak poprowadzić modelową lekcję robotyki
zastanawia się jak wygląda programowanie robotów edukacyjnych SPIKE Essential krok po kroku
chce stać się źródłem wsparcia i skarbnicą rad dla swoich uczniów

Co mówią inni nauczyciele

Z RoboCamp udało nam się dodać jeszcze więcej ekscytujących konstrukcji na wszystkie poziomy programu robotycznego w naszych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dostarczają wysokiej jakości praktyczne zadania i ćwiczenia z kodowania, które są łatwe we wdrożeniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z RoboCamp.
Jenifer Karyshyn
Mathematics/STEM at Sylvan Learning
Laura Bush Elementary Robotics Club KOCHA RoboCamp! Bez dwóch zdań nasze ulubione i najfajniejsze modele na WeDo 2.0 i projekty EV3 przyszły z RoboCamp! Korzystamy z ich usług od 2017, a obsługa klienta jest zawsze świetna.
Christina Morales
Nauczycielka Robotyki at LWBE Robotics
Programy RoboCamp są świetne, korzystam z nich od 4 lat. Nasi mali inżynierowie je kochają, a rodzice są zachwyceni osiągnieciami swoich dzieci. Obsługa klienta na medal. Gorąco polecam ich lekcje!!!
Czarina Boyce