Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Robotyka w edukacji. Programowanie robotów Photon

Photon to wyjątkowo sympatyczny robot, który świetnie dogaduje się z małymi dziećmi. Nie daj się jednak zwieść jego przyjaznej stylistyce - ten model ma sporo do zaoferowania także starszym uczniom i będzie świetnym uzupełnieniem każdej pracowni robotyki.
Dowiedz się więcej o możliwościach tych robotów, interfejsach programowania oraz, specyfice pracy z nimi w klasie. Zapisz się na szkolenie online, w trakcie którego omówimy wszystkie te kwestie i wiele więcej!

Szkolenie w przygotowaniu. Niedługo będzie dostępne dla naszych klientów.

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

90 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

Photony w szkole - dla kogo i kiedy są odpowiednią opcją; ile ich kupić by optymalnie wykorzystać czas zajęciowy.
Możliwości robota - jakie elementy elektroniczne wbudowano w konstrukcję robota i jak przekłada się to na jego możliwości dydaktyczne.
Aplikacje do Photona i jak się wśród nich odnaleźć - możliwości w zależności od typu urządzenia sterującego (tablet lub laptop), którą aplikację wybrać i co w niej znajdziemy?
Możliwości programistyczne Photona - w czym programować roboty w zależności od wieku dzieci? W jednym z 4 dedykowanych interfejsów programowania, Scratchu, JavaScripcie czy Pythonie?
Praca z robotem - jak nawiązać połączenie z tabletem lub komputerem i rozwiązać często pojawiające się problemy?
Omówienie dedykowanych interfejsów programowania Photon Draw, Photon Badge, Photon Blocks, Photon Code, wraz z przykładowymi ćwiczeniami.
Omówienie akcesoriów dostępnych do pracy z robotem.
Scenariusze zajęć przygotowane przez producenta - omówienie zawartości, zalet i wad.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
zastanawia się nad zakupem robotów Photon do szkolnej pracowni robotyki
chce poznać Photona i sposoby jego wykorzystania w pracy z uczniami
chce rozpocząć programowanie Photonów w jednym z 4 dedykowanych im interfejsów programowania lub poszerzyć swoją wiedzę w zakresie pracy z robotem na różnych etapach edukacji
potrzebuje praktycznych wskazówek jak pracować z Photonami w szkole
poszukuje przykładów ciekawych ćwiczeń z wykorzystaniem Photona na różnych poziomach trudności
chce zobaczyć programowanie Photona krok po kroku

Co mówią inni nauczyciele

Webinar z robotyki był bardzo profesjonalny, przeprowadzony zwięźle i na temat, bez zbędnego odbiegania od tematu. Nie sądziłam, że programowanie może być tak proste. Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w szkoleniach. Dziękuję!
Anna Bartnik
Nauczycielka w Szkole podstawowej
Projekty w platformie są tak pomysłowe i zabawne, nie mogę wyjść z podziwu. Instrukcje są jasne i intuicyjne. Roboty programować można na wiele sposobów, zaskoczyła mnie pomysłowość moich uczniów. W instrukcjach są też odniesienia do wykorzystania robotów w życiu realnym, co było bardzo pouczające.
Daniel Lewandowski
Nauczyciel informatyki
Temat szkolenia dla nieinformatyków może wydawać się trudny, jednak przedstawiony jest tak lekko i przejrzyście, że każdy z nauczycieli w mojej szkole jest zadowolony. Dobrze, że wybraliśmy pakiet dla szkoły.
Hanna Niemiała
Wicedyrektor Szkoły podstawowej