HOW TO RAISE AN INVENTOR?

W RoboCAMP naszą misją jest propagowanie nauczania robotyki i programowania. Marzy nam się aby każdy uczeń, zarówno w Polsce, Europie jak i w innych krajach świata, miał możliwość rozwijać swoje kluczowe umiejętności i kompetencje, takie jak myślenie komputacyjne czy kreatywność, korzystając z najlepszych dostępnych metod i narzędzi.

 

Z tego względu bardzo cieszymy się, że wraz z partnerami z Litwy, Łotwy i Holandii możemy wziąć udział w nowym projekcie w ramach programu Erasmus+. Projekt o tytule „How to raise an inventor. Technology and engineering learning materials for schools” ma na celu zwiększenie atrakcyjności i jakości nauczania z zakresu nauk STEM oraz rozwój umiejętności i kompetencji cyfrowych wśród uczniów.

W ramach projektu powstanie internetowe narzędzie szkoleniowe przeznaczonego dla uczniów w wieku 9-13 lat, zawierające 4 moduły zajęć z wykorzystaniem różnych narzędzi dydaktycznych. RoboCAMP wraz z Fundacją Edukacyjne Centrum Doskonalenia bierze udział w pracach nad modułem „The Art of Making” wykorzystujący ulubione przez nas zestawy LEGO Education Mindstorms EV3.

Naszymi partnerami w projekcie są:

Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia, Gdańsk, Polska

Robotikos mokykla, Wilno, Litwa

DevLab Development Laboratories, Eindhoven, Holandia

KTU Engineering Lyceum, Kaunas, Litwa

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, Ryga, Łotwa

By | 2018-11-28T12:50:13+00:00 Styczeń 31, 2018|