CityCamp Mindstorms NXT

Żadnego miasta nie zbudowano w jeden dzień. Na szczęście, w przeciwieństwie do starożytnych Rzymian, mamy roboty i technologię wspierające nas w tworzeniu wspaniałych miejsc do życia. Maszyny pomagają budować, obsługiwać i zasilać miasta, żeby te mogły działać na pełnych obrotach. Zajrzyj za kulisy metropolii - konstruuj i programuj roboty wzorowane na najważniejszych maszynach we współczesnych miastach.
Scenariusze lekcji są dostępne w miesięcznej i rocznej subskrypcji.

Otwórz swój zestaw do robotyki i zacznij tworzyć miniaturowe wersje maszyn pracujących tuż pod Twoim oknem. W tej serii odkryjesz narzędzia i rozwiązania używane do wznoszenia, obsługiwania i komunikacji miast. Materiały do każdej lekcji obejmują:

  • obszerne wprowadzenie ilustrowane zdjęciami i animacjami,
  • szczegółowe instrukcje budowy robota LEGO® MINDSTORMS® EV3,
  • instrukcje programowania krok po kroku,
  • dostęp do dodatkowych materiałów dydaktycznych.

Scenariusze lekcji

SAMOLOT
Sterowanie samolotem wcale nie jest proste, dlatego każdy przyszły pilot zaczyna od podstaw. Zbuduj swój własny symulator lotu, dowiedz się czym jest siła odśrodkowa i kontroluj wysokość lotu przy pomocy kodu.
SPYCHARKA
Oto robot, który pomoże Ci posprzątać biurko po eksperymentach naukowych. Zacznij od zbudowania małej spycharki. Następnie pogłówkuj jaki algorytm najlepiej sprawdzi się w skrypcie. Na koniec będziesz mógł podziwiać swoje czyste biurko!
ŻURAW
Prócz dopuszczalnego obciążenia, ten robotyczny żuraw jest zbudowany tak samo jak pierwowzór. Może obracać się wokół własnej osi, a także przenosić przedmioty w pionie i poziomie. Jest też równie przydatny – zbuduj go, zaprogramuj i przekonaj się sam!
WYWROTKA
Funkcjonalne i niezawodne, wywrotki transportują ciężkie ładunki tam, gdzie zwyczajne samochody nie śmią pojechać. Złóż ten nieskomplikowany model niezastąpionej wywrotki, a następnie zaprogramuj sterowanie skrzynią.
WÓZEK WIDŁOWY
Masz coś ciężkiego do przeniesienia? Nie martw się, te imponujące maszyny potrafią przewozić tony, a swoją wartość udowadniają w prawie każdym magazynie na świecie. Twoja będzie dość zaawansowana – zacznij kodować i zobacz ją w akcji.
HELIKOPTER
Kiedy masz helikopter, nie musisz przejmować się korkami. Służby publiczne korzystają z nich w dużych miastach, kiedy muszą gdzieś szybko dotrzeć. Zbuduj swój własny model helikoptera, potem zaprogramuj go w NXT-G 2.0.
MOTORCYCLE
Some say motorcycles are the fastest and the most beautiful two-wheeled vehicles. Make your own by using tires for traction, gears for drive and driveshaft for power. Finally, create the right programming script to keep track of your machine.
WYŚCIGÓWKA
Słyszeliście kiedyś o wyścigach ulicznych? Zorganizuj wyścig w swojej klasie budując zdalnie sterowaną wyścigówkę. Zanim wystartujesz będziesz wiedzieć wszystko o rozwiązaniach inżynieryjnych stosowanych w wyścigach samochodowych.
PODNOŚNIK
Choć podnośnik to po prostu ulepszona wersja pospolitego dźwigu, transportowanie dóbr bez ich pomocy byłoby o wiele trudniejsze. Przekonaj się działają podnośniki budując tego robota, a potem zaprogramuj silnik do dźwigania ciężarów.
PANELE SŁONECZNE
Czy zawitały już do Twojego regionu? Energia słoneczna jest czysta, pewna i stanowi bardzo potrzebną alternatywę dla paliw kopalnych. Poznaj ją lepiej konstruując tą inteligentną elektrownię słoneczną, która samodzielnie wyszuka najsilniejsze źródło światła.
DYSTRYBUTOR
Wszyscy wiedzą, że problem burczenia w brzuchu najszybciej rozwiązują automaty z przekąskami. Zbuduj mechanizm tego przydatnego urządzenia, uzupełnij je przekąskami z klocków i zrozum jaką rolę odgrywa automatyzacja.
TURBINA WIATROWA
Od tysięcy lat ludzie używali wiatru jako źródła energii. Dowiedz się więcej o farmach wiatrowych i na własne oczy zobacz jak ludzie wykorzystują siłę wiatru dzisiaj, tworząc swoją turbinę wiatrową.