Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Robotyka w edukacji: Programowanie robotów WeDo 2.0 w języku LEGO

LEGO WeDo 2.0 Software to prosty graficzny język programowania, który ma duże możliwości i jest kompatybilny z popularnym zestawem do robotyki o tej samej nazwie.
Na szkoleniu online szczegółowo omawiamy środowisko LEGO WeDo 2.0 Software, jego bloczki programistyczne wraz z zastosowaniem, pokażemy też jak ich używać w konkretnych programach i algorytmach.
Przekonaj się, że na każdej lekcji z LEGO Education WeDo 2.0 możesz nauczyć swoich uczniów czegoś nowego o programowaniu.

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

75 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

Jak merytorycznie podejść do programowania prostych robotów
Jak korzystać z interfejsu i materiałów zawartych w aplikacji LEGO WeDo 2.0 Software
Przegląd i opis zielonych bloczków akcji, czerwonych bloczków akcji, bloczków przepływu oraz danych wejściowych
Do czego służą części elektroniczne zestawu LEGO WeDo 2.0 i jak wykorzystać je w programowaniu
Jakie problemy z łącznością między Bluetooth a Smart Hubem WeDo 2.0 pojawiają się najczęściej oraz jak je rozwiązać
Przeanalizujemy ćwiczenia programistyczne na przykładzie różnych modeli robotów z zestawu LEGO WeDo 2.0

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
chce dowiedzieć się więcej o nauczaniu programowania za pomocą LEGO WeDo 2.0 Software i pogłębić swoje umiejętności pracy z tym środowiskiem
ma doświadczenie w używaniu zestawu WeDo 2.0 z uczniami i chce poszerzyć swoją wiedzę
chce stać się źródłem wsparcia i skarbnicą rad dla swoich uczniów
chciałby zobaczyć programowanie prawdziwych robotów edukacyjnych krok po kroku
uczestniczył w szkoleniu dla początkujących o LEGO WeDo 2.0

Co mówią inni nauczyciele

Z RoboCamp udało nam się dodać jeszcze więcej ekscytujących konstrukcji na wszystkie poziomy programu robotycznego w naszych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dostarczają wysokiej jakości praktyczne zadania i ćwiczenia z kodowania, które są łatwe we wdrożeniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z RoboCamp.
Jenifer Karyshyn
Mathematics/STEM at Sylvan Learning
Laura Bush Elementary Robotics Club KOCHA RoboCamp! Bez dwóch zdań nasze ulubione i najfajniejsze modele na WeDo 2.0 i projekty EV3 przyszły z RoboCamp! Korzystamy z ich usług od 2017, a obsługa klienta jest zawsze świetna.
Christina Morales
Nauczycielka Robotyki at LWBE Robotics
Programy RoboCamp są świetne, korzystam z nich od 4 lat. Nasi mali inżynierowie je kochają, a rodzice są zachwyceni osiągnieciami swoich dzieci. Obsługa klienta na medal. Gorąco polecam ich lekcje!!!
Czarina Boyce