Szkolenie w ramach konta nauczyciela

Robotyka w edukacji: Programowanie robotów WeDo 2.0 w języku LEGO

LEGO WeDo 2.0 Software to prosty graficzny język programowania, który ma duże możliwości i jest kompatybilny z popularnym zestawem do robotyki o tej samej nazwie.
Na szkoleniu online szczegółowo omawiamy środowisko LEGO WeDo 2.0 Software, jego bloczki programistyczne wraz z zastosowaniem, pokażemy też jak ich używać w konkretnych programach i algorytmach.
Przekonaj się, że na każdej lekcji z LEGO Education WeDo 2.0 możesz nauczyć swoich uczniów czegoś nowego o programowaniu.

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

75 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

Jak merytorycznie podejść do programowania prostych robotów
Jak korzystać z interfejsu i materiałów zawartych w aplikacji LEGO WeDo 2.0 Software
Przegląd i opis zielonych bloczków akcji, czerwonych bloczków akcji, bloczków przepływu oraz danych wejściowych
Do czego służą części elektroniczne zestawu LEGO WeDo 2.0 i jak wykorzystać je w programowaniu
Jakie problemy z łącznością między Bluetooth a Smart Hubem WeDo 2.0 pojawiają się najczęściej oraz jak je rozwiązać
Przeanalizujemy ćwiczenia programistyczne na przykładzie różnych modeli robotów z zestawu LEGO WeDo 2.0

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
chce dowiedzieć się więcej o nauczaniu programowania za pomocą LEGO WeDo 2.0 Software i pogłębić swoje umiejętności pracy z tym środowiskiem
ma doświadczenie w używaniu zestawu WeDo 2.0 z uczniami i chce poszerzyć swoją wiedzę
chce stać się źródłem wsparcia i skarbnicą rad dla swoich uczniów
chciałby zobaczyć programowanie prawdziwych robotów edukacyjnych krok po kroku
uczestniczył w szkoleniu dla początkujących o LEGO WeDo 2.0

Co mówią inni nauczyciele

Webinar z robotyki był bardzo profesjonalny, przeprowadzony zwięźle i na temat, bez zbędnego odbiegania od tematu. Nie sądziłam, że programowanie może być tak proste. Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w szkoleniach. Dziękuję!
Anna Bartnik
Nauczycielka w Szkole podstawowej
Projekty w platformie są tak pomysłowe i zabawne, nie mogę wyjść z podziwu. Instrukcje są jasne i intuicyjne. Roboty programować można na wiele sposobów, zaskoczyła mnie pomysłowość moich uczniów. W instrukcjach są też odniesienia do wykorzystania robotów w życiu realnym, co było bardzo pouczające.
Daniel Lewandowski
Nauczyciel informatyki
Temat szkolenia dla nieinformatyków może wydawać się trudny, jednak przedstawiony jest tak lekko i przejrzyście, że każdy z nauczycieli w mojej szkole jest zadowolony. Dobrze, że wybraliśmy pakiet dla szkoły.
Hanna Niemiała
Wicedyrektor Szkoły podstawowej