1. Elastyczny Termin

Jednym z problemów tradycyjnych szkoleń jest termin. Data szkoleń stacjonarnych zazwyczaj jest ustalana z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, a jako uczestnik niewiele możesz z tym zrobić. Na szczęście szkolenia online dają Ci większą elastyczność w wyborze dogodnego czasu i miejsca na naukę.

A nawet jeśli nie stawisz się o ustalonej godzinie, bo bateria w laptopie się wyczerpała, coś Ci nagle wyskoczyło, albo po prostu masz ochotę podrzemać trzy minutki dłużej, zawsze możesz obejrzeć szkolenie ponownie później.

2. Nauka We Własnym Tempie

Jeśli kiedykolwiek miałeś okazję brać udział w szkoleniu grupowym, to pewnie zauważyłeś, że było albo za szybkie, albo przebiegało w prawdziwie żółwim tempie.

Większość z nas jest wyczulonych na tempo nauczania. A kiedy jest narzucone przez innych uczestników, którzy często mają skrajnie inne potrzeby od Ciebie, tempo szkolenia może poważnie utrudnić Ci przyswajanie wiedzy. Dlatego czasem indywidualna nauka jest najlepsza.

3. Jeszcze Raz

Przegapiłeś ten moment, gdzie prowadzący wyjaśnia to ważne pojęcie? Przy szkoleniu online nie musisz się martwić. Po prostu obejrzyj je jeszcze raz.

Możliwość ponownego odtworzenia szkolenia jest również przydatna do odświeżenia i utrwalenia wiedzy.

Szkolenia dla nauczycieli online

4. Łatwy Dostęp do Specjalistów i Ekspertów

Eksperci w swojej dziedzinie rzadko kiedy prowadzą szkolenia stacjonarne z prostej przyczyny – nie mają na to wystarczająco dużo czasu. A jeśli mają, to koszt wzięcia udziału w takim szkoleniu jest bardzo wysoki.

Szkolenie online jest bardziej przystępne zarówno dla ekspertów, jak i dla uczestników, dlatego nie tylko łatwiej jest znaleźć webinaria prowadzone przez specjalistów – udział w nich jest też zdecydowanie mniej kosztowny.

5. Komfortowe Zadawanie Pytań

Każdy introwertyk dobrze wie jak nieprzyjemne potrafi być zadawanie pytań przed tłumem nieznajomych. Czasem zadanie pytania może wydawać się niewarte wysiłku, przez co ze szkolenia wyjdziemy nie usatysfakcjonowani i niezadowoleni.

Z kolei napisanie pytania na czacie online jest łatwe i bezproblemowe, a w zamian dostajesz dokładnie to, czego potrzebujesz – odpowiedź na swoje pytanie.

6. Masz Wybór

Jeśli doskonale wiesz czego potrzebujesz, czego chcesz się nauczyć, szkolenia online to dla Ciebie świetny wybór. W sieci znajdziesz szkolenia na przeróżne tematy, dzięki czemu możesz wybrać dokładnie te, które interesują Cię najbardziej i łatwo zaspokoić swoje potrzeby edukacyjne.

7. Bezpieczeństwo w Czasie Zagrożenia Wirusem

Przebywając w domu znacznie zwiększasz swoje szanse na pozostanie przy zdrowiu w tym trudnym okresie. To jednak wcale nie znaczy, że masz się lenić!

Wykorzystaj ten czas produktywnie na własny rozwój, jednocześnie nie ryzykując zdrowiem swoim i innych.

Zapisz się na szkolenie

Wszystkie nasze szkolenia znajdziesz tutaj.

Jeżeli potrzebujesz bardziej wyspecjalizowanych szkoleń, albo znasz kogoś kto byłby zainteresowany szkoleniami dla nauczycieli online, skontaktuj się ze mną. Wyślij mi wiadomość na wojtek@robocamp.eu

O autorze
Wojciech Syrocki
Założyciel RoboCamp
Założyciel firmy RoboCamp oraz Fundacji Rozwoju Talentów. Zwolennik popularyzacji dostępu do edukacji STEM i robotyki dla dzieci w szkołach na całym świecie. Edukator uczniów na etapie szkoły podstawowej, twórca pionierskich materiałów dydaktycznych dla nauczycieli oraz kursów e-learningowych. Od kilkunastu lat prowadzi zdalnie szkolenia dla nauczycieli na całym świecie.