CityCamp Mindstorms EV3 Education

Miasta sprzyjają rozwojowi ludzi i technologii. Współpraca między ludźmi i maszynami jest obecnie tak pospolita, że łatwo ją przeoczyć. Lekcje z tej serii pozwolą Ci wziąć pod lupę i zrozumieć jaką transformację przeszły maszyny proste, jak ludzie nauczyli się ujarzmiać czystą energię, oraz jak ważny jest sprawny transport w obszarach miejskich. Konstruuj roboty zaprojektowane na wzór fenomenalnych maszyn i zaprogramuj je do wykonywania określonych zadań. Jak prawdziwy miejski inżynier.
Scenariusze lekcji są dostępne w miesięcznej i rocznej subskrypcji.

Dzięki tej metropolitarnej serii, poznasz najważniejsze maszyny w betonowej dżungli. Buduj zaawansowane przyrządy i skomplikowane programy podczas 12 kompleksowych lekcji robotyki. Każda lekcja zawiera:

  • obszerne wprowadzenie ilustrowane zdjęciami i animacjami,
  • szczegółowe instrukcje budowy robota LEGO® MINDSTORMS® EV3,
  • instrukcje programowania krok po kroku,
  • scenariusz lekcji do druku dla nauczyciela,
  • dostęp do dodatkowych materiałów dydaktycznych.

Scenariusze lekcji

SPYCHARKA
Posprzątaj swój ogródek łatwo i prosto przy pomocy robota i algorytmu. Zacznij od zbudowania małej spycharki. Potem poeksperymentuj z kodem i znajdź właściwy algorytm. Na koniec patrz i zrelaksuj się.
ŻURAW
Choć wygląda ciężko, ten żuraw jest zaskakująco mobilny. Może obracać się wokół własnej osi, a także przenosić przedmioty w pionie i poziomie. Gdy skończysz budować, zaprogramujesz kostkę EV3 do zdalnego sterowania robotem.
WYWROTKA
Przystosowane do ekstremalnych warunków drogowych wywrotki transportują ciężkie ładunki tam, gdzie zwyczajne samochody nie śmią pojechać. Zaprogramuj system sterowania skrzynią ładunkową i dowiedz się jak gąsienice pokonują trudne drogi.
SAMOLOT
Latanie samolotem nie jest proste, dlatego każdy przyszły pilot zaczyna od podstaw. Zbuduj swój własny symulator lotu, dowiedz się czym jest siła odśrodkowa i kontroluj wysokość lotu przy pomocy kodu.
WÓZEK WIDŁOWY
Masz coś ciężkiego do przeniesienia? Wózek widłowy na ratunek! Te imponujące maszyny potrafią przewozić tony, a swoją wartość udowadniają w prawie każdym magazynie na świecie. Twój będzie wyjątkowo zaawansowany, bo będzie przewozić towary automatycznie.
HELIKOPTER
Stwórz ciężki helikopter transportowy z dwoma poziomymi wirnikami i przekonaj się jak wygląda sprzęt używany przez oddziały specjalne w betonowej dżungli. Zmontuj złożoną przekładnię i spraw, żeby helikopter mierzył swoje położenie od ziemi.
MOTOCYKL
Wskocz na robotyczny motocykl i zwiedzaj miasto! Oponami zapewnisz trakcję, przekładniami napęd, wałem napędowym moc, a bloczkami programistycznymi uruchomisz silnik i będziesz śledzić jego działanie.
WYŚCIGÓWKA
Kto pierwszy dojedzie do mety? Zorganizuj wyścig w klasie między dragsterami zbudowanymi z klocków. Przed startem dowiesz się wszystkiego o ewolucji silników i wyścigach samochodowych.
PODNOŚNIK
Przydatne w niezliczonych sytuacjach z życia wziętych, ten robotyczny podnośnik nożycowy jest w zasadzie podrasowaną dźwignią. Przekonaj się jak działa wpierw budując ten model, a następnie programując silnik do dźwigania ciężarów.
PANELE SŁONECZNE
Energia słoneczna jest czysta, pewna i stanowi alternatywę dla paliw kopalnych. Poznaj ją lepiej konstruując tą inteligentną elektrownię słoneczną, która samodzielnie wyszuka najsilniejsze źródło światła i automatycznie obróci panele w jego stronę.
DYSTRYBUTOR
Może coś przekąsimy? Przekonaj się jaka magia sprawia, że automat z Twoimi ulubionymi przekąskami działa. Zbuduj cały jego mechanizm, dorzuć kilka opcji wyboru i dowiedz się więcej o roli jaką automatyzacja odegrała w postępnie.
TURBINA WIATROWA
Wiatr jest jednym z odnawialnych źródeł energii używanych przez ludzi od tysiącleci. Zobacz jak dzisiaj ludzie wykorzystują wiatr. Stwórz robotyczny model turbiny wiatrowej, a potem uruchom wyobraźnię i rozszerz możliwości programu.