CityCamp Mindstorms EV3 Home

Życie w mieście nie byłoby tak fajne bez technologii. I robotów! Są szybkie, niesamowicie skuteczne i ułatwiają nam, ludziom, wszystkie zadania. Zobacz jak to jest być inżynierem i odkryj zaawansowane maszyny, dzięki którym miasta funkcjonują sprawnie i beztrosko. Naucz się jakie znaczenie mają odnawialna energia, automatyzacja, transport, dobrze napisane algorytmy i więcej – wszystko to podczas budowania i programowania robotów.
Scenariusze lekcji są dostępne w miesięcznej i rocznej subskrypcji.

Dzięki tej metropolitarnej serii, poznasz najważniejsze maszyny w betonowej dżungli. Buduj zaawansowane przyrządy i skomplikowane programy podczas 12 kompleksowych lekcji robotyki. Każda lekcja zawiera:

  • obszerne wprowadzenie ilustrowane zdjęciami i animacjami,
  • szczegółowe instrukcje budowy robota LEGO® MINDSTORMS® EV3,
  • instrukcje programowania krok po kroku,
  • scenariusz lekcji do druku dla nauczyciela,
  • dostęp do dodatkowych materiałów dydaktycznych.

Scenariusze lekcji

SPYCHARKA
Co spycharki i czołgi mają ze sobą wspólnego? Czy spycharki potrafią robić coś więcej niż oczyszczanie terenu? Poznaj je bliżej podczas budowania małej spycharki, która uprzątnie Twoje biurko.
ŻURAW
Ludzkie mięśnie mają swoje limity, dlatego pomagają nam maszyny. Właśnie do tego służą żurawie. Ten dźwig portowy może przenosić przedmioty w pionie i w poziomie, a żeby był jeszcze poręczniejszy, do sterowania nim użyjesz pilota!
WYWROTKA
Zainspirowani potrzebą transportu ciężkich ładunków (i taczkami!), ludzie wynaleźli wywrotkę. Jest efektywna, funkcjonalna i przystosowana do jazdy w terenie. Teraz możesz zbudować swoją własną!
SAMOLOT
Latanie samolotem nie jest proste, dlatego każdy przyszły pilot zaczyna od podstaw. Zbuduj swój własny symulator lotu, dowiedz się czym jest siła odśrodkowa i kontroluj wysokość lotu przy pomocy kodu.
WÓZEK WIDŁOWY
Potrzebujesz podwózki? Jeśli jedziesz niedaleko i masz dosłownie tony bagażu, to będzie najlepszy środek transportu. Zbuduj swój własny wózek widłowy i stwórz zaawansowany program, który zrewolucjonizuje transport w szkole.
HELIKOPTER
Dwa wirniki, skomplikowane przekładnie i czujnik wykrywający odległość od ziemi. Z takim wyposażeniem ten lekki śmigłowiec zwiadowczy dotrze wszędzie tam, gdzie ludzie go potrzebują.
MOTOCYKL
W mieście da się szybko przemieszczać i unikać korków - o ile jeździsz motocyklem. Stwórz mechanizm przekazujący moc wytwarzaną przez silnik prosto do pędzącego motocykla i napisz program zliczający okrążenia na torze.
WYŚCIGÓWKA
Dalej, szybciej! Na jeden dzień stań się profesjonalnym kierowcą wyścigowym. Zbuduj swój samochód, dowiedz się jak przekazywany jest w nim napęd i jak w ogóle prowadzić tą maszyną podczas jazdy.
PODNOŚNIK
Niesamowicie przydatne i silne, podnośniki nożycowe są używane przez strażaków, służby miejskie, czy warsztaty samochodowe. Teraz zrób swój własny podnośnik i przekonaj się jak dalece można usprawniać proste maszyny.
PANELE SŁONECZNE
Słońce jest tak ciepłe i światłe, że dzieli się z nami swoją energią! Ludzie musieli się nauczyć jak przekształcać promieniowanie, ale teraz całe miasta żyją z energii słonecznej. Dowiesz się o niej więcej budując swój własny model elektrowni słonecznej.
DYSTRYBUTOR
Niezastąpione w biurach, na konferencjach i stacjach benzynowych. Weź ulubioną przekąskę i ruszaj dalej! Działanie automatów z przekąskami jest już bardziej skomplikowane – dowiedz się budując i programując swój własny.
TURBINA WIATROWA
Stwórz własną miniaturową turbinę wiatrową, współczesny odpowiednik wiatraka. Poznaj stałe charakterystyki i zmieniające się formy otaczającej nas energii, by zrozumieć jak ludzie nauczyli się z niej korzystać.