StarCamp WeDo 1.0 Scratch

Przygotuj się na podróż w świat planet, galaktyk, lotów kosmicznych i Scratcha. Niebawem poznasz rozwiązania inżynieryjne zaprojektowane dla prawdziwych astronautów i niewiarygodne maszyny wymyślone przez autorów science fiction. Napotkasz astralną astronomię, niezłomne zasady fizyki i gwiezdne wrota, które przeprowadzą Cię przez podstawy programowania w Scratchu. Leć między gwiazdy by odkrywać kosmos budując roboty z klocków i kodu!
Scenariusze lekcji są dostępne w miesięcznej i rocznej subskrypcji.

Kosmiczna seria łączą badania kosmosu i astronomię razem z science fiction, by stworzyć 12 kompleksowych lekcji robotyki, które uczą i inspirują. Każda lekcja zawiera:

  • obszerne wprowadzenie ilustrowane zdjęciami i animacjami,
  • szczegółowe instrukcje budowy robota,
  • instrukcje programowania krok po kroku,
  • mini gry edukacyjne i inne dodatki,
  • scenariusz lekcji do druku dla nauczyciela,
  • dostęp do dodatkowych materiałów dydaktycznych.

Scenariusze lekcji

SATELITA
Rzadko je zauważamy, a używamy ich prawie codziennie. Dowiedz się czym właściwie są satelity i co ludzie wyrabiają na orbicie Ziemi. Potem ją zbudujesz i zaprogramujesz, żeby uregulować jej prędkość obrotu.
MODEL ASTRONOMICZNY
Słońce, Ziemia i Księżyc są zbyt duże żeby odtworzyć je 1:1, ale czemu ich nie zmniejszyć? Przygotuj zębatki, klocki i moduły elektroniczne, żeby stworzyć model astronomiczny ciał niebieskich orbitujących nieopodal Twojego domu na Ziemi.
COSMIC CHASE
Oto lekcja, na której będziesz mógł stworzyć miniaturowy tor wyścigowy i oddzielić science fiction od faktów udowodnionych naukowo. Jedno jest pewne - nikt nie potrafi przewidzieć który statek wygra.
ROBOTYCZNE RAMIĘ
Posiadanie wielkiej siły i wysokiej precyzji naraz jest często poza ludzkim zasięgiem. Na szczęście mamy roboty. Zbuduj i zapogramuj robotycznę ramię, a dowiesz się jak supernowoczesne maszyny pomagają ludziom w laboratoriach, magazynach i przestrzeni kosmicznej.
WAHADŁOWIEC
Chciałbyś posterować wahadłowcem kosmicznym? Zacznij ćwiczyć już teraz! Podczas tej lekcji zbudujesz symulator lotów, zaprogramujesz go i dowiesz się jakie niebezpieczeństwa czyhają na astronautów.
MACHINA KROCZĄCA
Nie jest łatwo sprawić, żeby robot szedł prosto. Jego konstrukcja gra ważną rolę. Zobacz ile chodzących robotów istnieje i dlaczego machina krocząca potrzebuje tak wielkich "stóp" do poruszania się.
WYRZUTNIA
Wyrzutnie kosmiczne są jednymi z najpopularniejszych rekwizytów science fiction. Teraz możesz zbudować własną i sprawdzić swoje umiejętności na papierowych celach. Poznaj wyobrażenia ludzi o obcych z kosmosu i dowiedz się czy da się strzelać w kosmosie.
ŁAZIK MARSJAŃSKI
Posłuchaj o niesamowitych przygodach robotów na Marsie, w których łazik Curiosity gra główną rolę. Zbuduj swoją własną replikę łazika i dowiedz się co ludzkość musiała zrobić, żeby móc badać powierzchnię Marsa.
LĄDOWNIK
Bezpieczne lądowanie jest arcyważne dla każdej misji kosmicznej. I bardzo trudne do osiągnięcia. Twoim zadaniem będzie zaprogramować i wyposażyć robotyczny lądownik w niezawodny system bezpieczeństwa.
DZIAŁO
Unikalna wyrzutnia pocisków napędzana jest siłą gumek. Znajdź cel, odpal program żeby nabrać mocy i pal! Przedtem przygotujesz się do akcji i dowiesz co nieco o prawdziwych i fikcyjnych działach.
DROID
Najprzyjaźniejszy robot w kosmosie. Kiedy kogoś spotyka, macha im na dzień dobry. Dowiedz się czy wszystkie roboty tak reagują i dlaczego inżynierowie w ogóle tworzą humanoidalne roboty.
MYŚLIWIEC
Wskocz na pokład kultowego myśliwca, by rozpocząć przygodę i usłyszeć jak science fiction inspiruje wynalazców w prawdziwym życiu. Stwórz mechanizm rozwijający skrzydła tego robotycznego modelu w locie i wznieś się do gwiazd!