Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli

Jak zacząć? Robotyka w szkole z LEGO Education WeDo 2.0

Podnieś poziom swoich umiejętności programowania robotów. Jeżeli miałaś/eś już kiedyś okazję pracować z zestawem LEGO Education WeDo 2.0, to szkolenie jest dla Ciebie.
Poznamy głębiej środowisko LEGO WeDo 2.0 i jego możliwości programowania robotów. Od prostych poleceń, przez opcje przydatne w edukacji, a nawet tworzenie własnych programów - będziesz znać to oprogramowanie na wylot.
Nauczysz się zamieniać najczęściej popełniane przez uczniów błędy w okazję do nauki debugowania, czyli wyszukiwania i usuwania błędów. Do zobaczenia na kolejnej edycji!

TERMIN

CO MIESIĄC

CZAS TRWANIA

90 minut

CZEGO SIĘ DOWIESZ

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz zajęcia z LEGO WeDo 2.0 i jak wykorzystać pełen potencjał zestawu podczas zajęć
Które bloczki i algorytmy są kluczowe w nauce podstaw programowania, czyli wprowadzenie do programowania w LEGO WeDo 2.0 Software
Jakie są możliwości i ograniczenia w pracy ze środowiskiem WeDo 2.0 Software
Czujniki bywają kapryśne – ale można temu zaradzić
Jak przeprowadzić modelową lekcja robotyki i programowania z LEGO WeDo 2.0
Jak istotna dla pisania sprawnych programów jest konstrukcja robota

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Praktycznie i od podstaw

Na co dzień najcenniejsze są informacje praktyczne, które można wykorzystać w szkole. Dlatego na naszym szkoleniu znajdziesz ich najwięcej. Wszystko wyjaśniamy krok po kroku, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z robotyką, to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie prowadzone online

Wygodne i łatwo dostępne z każdego miejsca w Polsce. Możesz przyswajać wiedzę siedząc wygodnie w fotelu, a w razie potrzeby powtórzyć fragmenty szkolenia.

Certyfikat ukończenia

Z każdego odbytego szkolenia możesz otrzymać imienny certyfikat, który potwierdzi Twoje uczestnictwo i nabytą wiedzę. Taki dokument na pewno przyda Ci się do rozwoju zawodowego.

PREZENTER

Ola Syrocka

Curriculum Developer
Z wykształcenia mgr. inż. fizyki technicznej, Ola uczy dzieci robotyki od ponad 8 lat. Odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wewnętrznego programu nauczania, łączeniu elementów STEAM z poszczególnymi lekcjami i współtworzeniu serii lekcji RoboCamp. Oprócz tego szkoli nauczycieli i pomaga im przeprowadzić lekcje robotyki.

CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

To bezpłatne szkolenie online jest idealne dla każdego nauczyciela, który:
chce dowiedzieć się więcej o nauczaniu programowania za pomocą WeDo 2.0 Software i przekonać się jaki jest zakres możliwości tego środowiska
niedawno zaczął używać WeDo 2.0 Software z uczniami i chce poszerzyć swoją wiedzę
doskonale wie, że chce uczyć robotyki, ale czuje się niepewnie w kwestii kodowania
jest zainteresowany metodą nauki na błędach i jej pozytywnym wpływem na utrzymanie wiedzy
chciałby zobaczyć programowanie prawdziwych robotów edukacyjnych krok po kroku
już ma doświadczenie w pracy z tym zestawem i poszukuje inspiracji

Co mówią inni nauczyciele

Webinar z robotyki był bardzo profesjonalny, przeprowadzony zwięźle i na temat, bez zbędnego odbiegania od tematu. Nie sądziłam, że programowanie może być tak proste. Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w szkoleniach. Dziękuję!
Anna Bartnik
Nauczycielka w Szkole podstawowej
Projekty w platformie są tak pomysłowe i zabawne, nie mogę wyjść z podziwu. Instrukcje są jasne i intuicyjne. Roboty programować można na wiele sposobów, zaskoczyła mnie pomysłowość moich uczniów. W instrukcjach są też odniesienia do wykorzystania robotów w życiu realnym, co było bardzo pouczające.
Daniel Lewandowski
Nauczyciel informatyki
Temat szkolenia dla nieinformatyków może wydawać się trudny, jednak przedstawiony jest tak lekko i przejrzyście, że każdy z nauczycieli w mojej szkole jest zadowolony. Dobrze, że wybraliśmy pakiet dla szkoły.
Hanna Niemiała
Wicedyrektor Szkoły podstawowej