JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA POWRÓT DO SZKOŁY

Nauczyciele – na start! Wszyscy czują, że nowy rok szkolny zaraz się zacznie. Dwa ostatnie tygodnie sierpnia to ostatni moment dla nauczycieli, żeby się przygotować. Mentalnie i materialnie. Najwyższy czas wrócić z wakacji i odhaczyć wszystkie punkty na liście. Wielu nauczycieli może potwierdzić, że dobre przygotowanie jest kluczowe do przetrwania roku szkolnego.

Rok szkolny można porównać do tacki do sortowania w zestawie do robotyki. Na samym początku starannie wkładamy każdy element do właściwej przegródki, zachowując przy tym cierpliwość i pamiętając o wadze tej czynności. Wystarczy jeden dzień zapomnienia, żeby zapanował chaos. Nagle trzeba stawić czoło niespodziewanym opóźnieniom, brakującym częściom, nienaładowanym bateriom i rozczarowanym dzieciom. Miejmy nadzieję, że Wam się to nie przytrafi, ale ten z życia wzięty przykład świetnie pokazuje, jak ważne jest mieć plan, żeby nie zostać przytłoczonym. Zwłaszcza w przypadku nauczycieli.

Co nauczyciel ma wpisać na listę rzeczy do zrobienia? Przede wszystkim ustal swoje cele. Zastanów się co Twoi uczniowie powinni wiedzieć pod koniec miesiąca, semestru, roku – zarezerwuj czas na poznanie i utrwalenie tematu. Pamiętaj też, że cele muszą być możliwe do osiągnięcia. Na przykład, nie próbuj zmieścić czterogodzinnego projektu w 60 minut, bo to się po prostu nie uda. Stwórz kilka zapasowych ćwiczeń, z których będziesz mogła skorzystać w nagłej sytuacji. Po latach doświadczenia pewnie doskonale znasz swój styl nauczania, ale jeśli szukasz świeżych pomysłów i inspiracji, rzuć okiem na te ćwiczenia. Spróbuj też zaplanować coś szczególnego na pierwszy dzień szkoły. To wyjątkowy dzień zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, a pierwsze wrażenie zawsze ma znaczenie. Przejdźmy teraz do rad dla nauczycieli robotyki.

1Uzupełnij zapasy artykułów szkolnych. Pewnie nie będziesz potrzebować ich tyle, co nauczyciele plastyki, ale do zrealizowania niektórych projektów robotycznych możesz potrzebować kartek papieru, mazaków, długopisów, itp. Wielu producentów oferuje w sierpniu zniżki dla nauczycieli, więc teraz jest idealny czas, żeby je kupić.

2Zamów brakujące części do swoich zestawów. Jeśli to możliwe, złóż zamówienie na części z wyprzedzeniem. Dostawa może zająć jeden tydzień, albo jeden miesiąc (zależnie od producenta), a rozpoczynanie nowego roku szkolnego z wybrakowanymi robotami nie jest dobrym pomysłem.

3Przemyśl rozkład klasy. Zrób sobie dwadzieścia minut przerwy i zastanów się nad układem pracowni robotycznej z zeszłęgo roku. Czy uczniowie mieli wystarczająco dużo miejsca? Czy coś rozpraszało ich uwagę? Co można usprawnić? Może i nie jesteś w stanie zmienić układu ścian, ale rozplanowanie przestrzeni między nimi jest ważne. Małe zmiany mogą przełożyć się na istotną poprawę warunków dla uczniów.

4Przygotuj scenariusze lekcji. To zadanie jest chyba najtrudniejsze ze wszystkich i zajmuje najwięcej czasu. Na szczęście, tu możemy pomóc. Nasze materiały do nauczania zawierają wszystko, czego nauczyciel może potrzebować w klasie i dają Ci pełną kontrolę. Przez cały rok możesz też liczyć na nasze wsparcie. Przez kilka najbliższych dni, nauczyciele mogą skorzystać z 15% zniżki na pakiet wszystkich ćwiczeń. Oszczędź sobie czas i pieniądze – lepszej okazji na materiały edukacyjne z robotyki nie znajdziesz.

WSZYSTKO NA MIESIĄC

480miesięcznie
  • 3 Konta Nauczyciela
  • 15% ZNIŻKA DLA NAUCZYCIELI
  • 100+ Lekcji na LEGO WeDo i LEGO Mindstorms i Scratch

WSZYSTKO NA ROK

3800rocznie
  • 5 Kont Nauczyciela
  • 15% ZNIŻKA DLA NAUCZYCIELI
  • 100+ Lekcji na LEGO WeDo i LEGO Mindstorms i Scratch

5Zaopatrz się w płyn do dezynfekcji rąk. Jak jest to związane z robotyką? Ściśle. Dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej mają wyjątkowy talent do lepkich rąk. Budowanie robota wymaga oczywiście dotykania części konstrukcyjnych i elektronicznych… Można sobie łatwo wyobrazić co się wówczas dzieje.

Życie nauczyciela jest pełne niespodzianek, które potrafią dostarczyć wiele radości i satysfakcji. Jednak nieoczekiwane zdarzenia mogą czasem nadszarpnąć nerwy, dlatego warto się dobrze przygotować przed powrotem do szkoły. Każdy kto poświęci trochę czasu na zaplanowanie nadchodzących 302 dni zaoszczędzi sobie stresu i będzie w stanie zapewnić swoim uczniom lepiej zorganizowane, oraz po prostu przyjemniejsze lekcje.

Aby pomóc Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, przygotowaliśmy specjalną ofertę dla nauczycieli na całym świecie. Przez kilka najbliższych dni możesz kupić wszystkie ćwiczenia RoboCAMP z 15% zniżką! Możesz spytać naszego zespołu co znajdziesz w pakiecie, sprawdzić to samodzielnie tutaj, a także wypróbować cztery z naszych ćwiczeń tutaj. Nasi klienci mogą liczyć na nasze całoroczne wsparcie – wystarczy się z nami skontaktować.

Wszystkim nauczycielon życzymy samych wspaniałych lekcji w roku szkolnym!

By | 2018-08-27T11:22:50+00:00 Sierpień 27, 2018|