DiscoveryCamp Mindstorms NXT

Jeśli chcesz zobaczyć robotykę w akcji, idź do fabryki. Jeśli chcesz budować roboty, usprawniać je i eksperymentować, zapraszamy na lekcję! W tej serii poznasz autentyczne mechanizmy do sortowania, przenoszenia, wykrywania i liczenia różnych przedmiotów, które modernizują przemysł na całym świecie. Odkryj inne oblicze robotyki i naucz się myśleć jak inżynier.
Scenariusze lekcji są dostępne w miesięcznej i rocznej subskrypcji.

Odkryj jak roboty i robotyka są wykorzystywane w prawdziwym świecie. Twórz roboty i algorytmy używane w fabrykach, na halach przemysłowych oraz w przypadkach zagrożenia życia. Co więcej, zaawansowany poziom tej serii świetnie przygotowuje do konkursów robotycznych. Każda lekcja zawiera:

  • obszerne wprowadzenie ilustrowane zdjęciami i animacjami,
  • szczegółowe instrukcje budowy robota LEGO® MINDSTORMS® EV3,
  • instrukcje programowania krok po kroku,
  • dostęp do dodatkowych materiałów dydaktycznych.

Scenariusze lekcji

ANEMOMETR
Jak zmierzyć prędkość wiatru? Przy pomocy tego niezwykle przydatnego anemometru! Weź przykład z żeglarzy czy pilotów i zacznij obserwować wiatr, żeby dowiedzieć się więcej o nadchodzącej pogodzie.
CZOŁG MOSTOWY
Ten sprytny, wzorowany na prawdziwym czołgu pojazd zabierze Cię wszędzie tam, gdzie chcesz. Poskładaj go w oparciu o instrukcje, napisz program przy pomocy wskazówek i bez obaw jedź przez przepaść!
PRZENOŚNIK KORYTOWY
Nie ma lepszego sposobu na łatwy i sprawny transport towarów w fabryce od sieci przenośników. Postępuj według instrukcji, żeby zbudować wyjątkowy, nieskończony przenośnik oraz program zapewniający jego pracę.
SYMULATOR LOTU
Posteruj helikopterem przy pomocy zbudowanego samodzielnie symulatora lotu. Twoja pierwsza lekcja latania rozpocznie się gdy tylko złożysz robota i ukończysz tworzenie programu.
WYRZUTNIA
Trafisz do celu? Sprawdź się tworząc i testując tą uniwersalną wyrzutnię. Jej ultradźwiękowy czujnik podpowie Ci jak daleko znajduje się cel. Twoim zadaniem jest wycelować i nacisnąć spust.
MANIPULATOR
Manipulatory są jak robotyczne ręce zaprojektowane w specjalnym celu. Twoim zadaniem jest podnieść i przenieść kolorową kulkę na drugi podest. Wykorzystaj instrukcje i własną pomysłowość, by ukończyć zadanie.
ROBOT GÓRNICZY
Manewrowanie w labiryncie nie jest łatwe. Ale możesz stworzyć robota, który zrobi to za Ciebie! Konstrukcja zapewnia dobrą stabilność i przyczepność, a program wymyśli jak się wydostać z labiryntu.
POZYTYWKA
Pozytywka to wyjątkowy robot, który przemieni klocki LEGO Mindstorms NXT w prawdziwy instrument muzyczny. Spróbujesz skomponować swój utwór? Wybierz kilka kolorowych klocków i niech gra muzyka!
LICZNIK PINÓW
Ile pinów zmieści Ci się w dłoni? Aby to sprawdzić, wrzuć piny do pojemnika i zaczekaj aż robot je dla Ciebie przeliczy. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a zbudujesz swój własny licznik pinów i dowiesz się do czego jeszcze można używać liczników.
TESTER
Testery są nadzwyczaj pożytecznymi maszynami, które w ocenianiu cech fizycznych są lepsze od ludzi. Ty zbudujesz robota wykorzystującego czujnik koloru do wykrywania i selekcji zaprezentowanych mu przedmiotów.
JEŹDZIK
Ten prosty robocik porusza się na trzech kołach i płynnie wprowadzi Cię do idei budowania mobilnych konstrukcji. Jego pierwotny projekt daje Ci kreatywną swobodę – pokaż na co naprawdę stać tego robota!