Specjalne Projekty

Jedyne w swoim rodzaju, pomysłowe, wyjątkowe projekty robotyki które nie mieszczą się tylko do jednej kategorii. Idealne dla każdego kto lubi eksperymentować, albo tęskni za Gwiazdką w maju. Baw i ucz się z pomocą oryginalnych konstrukcji stworzonych z różnych zestawów do robotyki i zaprogramowanych w rozmaitych językach. Przetestuj je podczas swojej kolejnej lekcji i powiedz które podobają Ci się najbardziej – nasz zespół stworzy więcej!
Więcej szczegółów o projektach specjalnych poznasz na platformie elearningowej RoboCamp.
Scenariusze lekcji są dostępne w miesięcznej i rocznej subskrypcji.

Urozmaić swoje lekcje kilkoma unikalnymi robotami. Zapoznaj się z gotowymi do użycia planami lekcji, które przerwą monotonię i obudzą w Twoich uczniach ducha innowacji. Materiały do każdej lekcji obejmują:

  • obszerne wprowadzenie ilustrowane zdjęciami i animacjami,
  • szczegółowe instrukcje budowy robota,
  • instrukcje programowania krok po kroku,
  • scenariusz lekcji do druku dla nauczyciela.

Scenariusze lekcji

ŚWIĄTECZNA ANIMACJA
Zaprojektuj i wydrukuj na drukarce 3D dodatkowe elementy kompatybilne z klockami LEGO, dzięki którym stworzysz niesamowitą maszynę do animacji. Dodaj klatki filmu, ustal prędkość odtwarzania i wybierz muzykę by cieszyć się wyjątkową zimową dekoracją.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education SPIKE Prime (#45678), Autodesk Tinkercad, oraz drukarkę 3D.
ŚWIĄTECZNA GRA
Zbuduj i zaprogramuj świąteczną edycję Automatu do gier i sprawdź jak dużo prezentów spadających z sań Mikołaja uda Ci się złapać w trakcie rozgrywki. A może zaprojektujesz swoją własną wersję gry?

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education SPIKE™ Essential (#45345) i aplikację do programowania SPIKE.
ŚWIĄTECZNA DEKORACJA
Udekoruj swoje Święta ręcznie zbudowaną i zaprogramowaną robotyczną dekoracją świąteczną. Zobacz, jak sanie Świętego Mikołaja i jego renifery jadą po rozgwieżdżonym nocnym niebie.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300) i aplikację WeDo 2.0.
SANIE ŚW. MIKOŁAJA
Zbudowanie i zaprogramowanie sani Świętego Mikołaja sprawi, że Twoi uczniowie poczują magię Świąt! Jest to też świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o tradycjach przestrzeganych w różnych zakątkach Świata.

Robot zaprojektowany na: LEGO Education® MINDSTORMS® EV3 Home (#45544) i Scratch 3.0.
MOTYL 3D
Projektowanie i druk 3D pozwolą Ci rozwinąć skrzydła - i to dosłownie! Zaprojektuj i wydrukuj najpiękniejsze skrzydła dla robotycznego motyla przy pomocy przygotowanych szablonów. Możesz je ozdobić według własnego pomysłu.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300), oraz drukarkę 3D.
PAPUGA 3D
Przygotowanie to podstawa, dlatego chociaż nasza papuga jeszcze nie lata, codziennie ćwiczy różne manewry na ziemi. Zaprojektuj dla niej skrzydła, a potem wydrukuj je przy pomocy drukarki 3D. Pomóż papudze dotrzeć do celu!

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education SPIKE™ Essential (#45345), program Autodesk Tinkercad, oraz drukarkę 3D.
SPACE EXPLORER
Lecisz statkiem kosmicznym, a przed tobą pole asteroid. Twoje zadanie - dolecieć jak najdalej. Aby stworzyć tą grę w Scratch 3.0, trzeba zaprogramować klawisze strzałek, ruch obiektów i wykrywanie kolizji między nimi.

Gra zaprojektowana na: aplikację do programowania Scratch 3.0.
SPACE EXPLORER
Zbuduj sobie joystick z klocków LEGO i wykorzystaj go o kontrolowania statku kosmicznego w grze Space Explorer, teraz jeszcze ciekawszej i wzbogaconej o nowy soundtrack. Z takim sprzętem żadna asteroida nie będzie Ci straszna!

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300) i aplikację do programowania Scratch 3.0.
MINI WĘDKA
Nareszcie! Kieszonkowa wędka, którą można szybko złożyć i łowić w morzu wiedzy kiedykolwiek najdzie Cię ochota. Na tej lekcji nauczysz się wędkować i nie tylko.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300) i Scratch 3.0.
MINI WÓZEK WIDŁOWY
Mała, ale potężna. Oto podręczny wózek widłowy, który stworzysz w zaledwie 45 minut. Konkretnie ten robot przydaje się w transporcie na krótkich dystansach, podobnie jak jego pierwowzór.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300) i Scratch 3.0.
MATEMATYCZNA ŻYRAFA
Prawdziwa fanka matematyki. Odpowiadaj na jej pytania poprawnie, a niebawem zostaniecie kumplami. Ale uważaj, bo ulubionym tematem tego robotycznego zwierzaka jest tabliczka mnożenia!

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300) i Scratch 3.0.
TENIS
Czy wiesz, że kodowania można uczyć się grając w tenisa? I nie tylko! Dowiesz się czym jest siła odśrodkowa, poznasz funkcje i zasady gry w tenisa. A pod koniec zrelaksujesz się rozgrywając mecz z koleżanką lub kolegą.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300) i Scratch 3.0.
CIĘŻARÓWKA
Parkowanie bywa wyzwaniem, ale nie takim. Zbuduj tą super ciężarówkę, napisz specjalny program i dopasuj jego parametry, żeby stworzyć samochód ciężarowy z zupełnie autonomicznym systemem parkowania.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300) i aplikację do programowania Scratch 3.0.
KARUZELA SCRATCH 3
Karuzele można znaleźć we wszystkich parkach rozrywki... i w Twojej pracowni robotyki! Wykorzystaj ten projekt wzbogacony o Scratch 3.0, by poznać zjawisko siły odśrodkowej oraz frapującą historię karuzeli.

Robot zaprojektowany na: LEGO Education WeDo 2.0 (#9580) i Scratch 3.0.
KARUZELA
Z tą karuzelą może zakręcić Ci się w głowie… od wiedzy! Zbuduj tego kieszonkowego robota, dowiedz się co tak naprawdę kręci karuzelę i wykorzystaj swoje umiejętności programowania w praktyce.

Robot zaprojektowany na: LEGO Education WeDo 1.0 (#9580) i aplikację LEGO® Education WeDo.
KARUZELA
Karuzele można znaleźć we wszystkich parkach rozrywki... i w Twojej pracowni robotyki! Wykorzystaj ten projekt, by poznać zjawisko siły odśrodkowej oraz frapującą historię karuzeli.

Robot zaprojektowany na: LEGO® Education WeDo 2.0 (#45300), oraz aplikację do programowania WeDo 2.0.
PLOTER
Czy to drukarka? Czy to szablon? Bez wątpienia jest to robot tworzący piękne wzory, którego możesz samodzielnie zbudować. Spróbuj już dziś i poznaj możliwości prawdziwych ploterów.

Robot zaprojektowany na: LEGO Education® MINDSTORMS® EV3 (#45544) i środowisko EV3 Lab.