StarCamp WeDo 2.0 Scratch

Ze Scratchem w kieszeni jesteś gotów by rozpocząć podróż do świata astronomii, inżynierii, fizyki i... robotów! Zaprowadzi Cię tam seria lekcji nie z tego świata, które zaprezentują najwspanialsze wynalazki kosmiczne oraz umożliwią odtworzenie futurystycznych konstrukcji istniejących (póki co!) tylko w science fiction i zaprogramowanie ich w Scratchu. Twoja misja jest jasna – zbudować, zaprogramować i dowodzić wszystkimi niesamowitymi robotami.
Scenariusze lekcji są dostępne w miesięcznej i rocznej subskrypcji.

Kosmiczna seria łączą badania kosmosu i astronomię razem z science fiction, by stworzyć 12 kompleksowych lekcji robotyki, które uczą i inspirują. Każda lekcja zawiera:

  • obszerne wprowadzenie ilustrowane zdjęciami i animacjami,
  • szczegółowe instrukcje budowy robota,
  • instrukcje programowania krok po kroku,
  • mini gry edukacyjne i inne dodatki,
  • scenariusz lekcji do druku dla nauczyciela,
  • dostęp do dodatkowych materiałów dydaktycznych.

Scenariusze lekcji

SATELITA
Co ludzie naprawdę robią na orbicie Ziemi? I czym w ogóle jest satelita? Wszystko to i więcej odkryjesz budując model z promem kosmicznym, satelitą i obrotową podstawą. Wreszcie zakodujesz je tak, że zaczną wirować!
MODEL ASTRONOMICZNY
Aby móc precyzyjnie mierzyć czas na Ziemi, kiedyś ludzie obserwowali ruchy Słońca i Księżyca. Poznaj starożytny sposób na określanie czasu i mierzenie go przy pomocy wbudowanego czujnika kolorów.
COSMIC CHASE
Zorganizuj wyścigi dwóch statków kosmicznych na własnym biurku. Chociaż całą konstrukcję zbudujesz od zera, nie będziesz w stanie przewidzieć kto wygra ten wyścig. Dlaczego? Tak działa losowość.
ROBOTYCZNE RAMIĘ
Posiadanie wielkiej siły i wysokiej precyzji naraz jest często poza ludzkim zasięgiem. Na szczęście mamy roboty. Zbuduj i zapogramuj robotycznę ramię, a dowiesz się jak supernowoczesne maszyny pomagają ludziom w laboratoriach, magazynach i przestrzeni kosmicznej.
WAHADŁOWIEC
Zostań pilotem wahadłowca na jeden dzień i dowiedz się jakie niebezpieczeństwa czyhają w kosmosie. Wydrukujesz mapę gwiazd, zbudujesz symulator lotu, aktywujesz go kodem i będziesz mistrzowsko unikać zderzenia.
MACHINA KROCZĄCA
Badaj nieznane powierzchnie z bezpiecznej odległości. Wskocz na machinę kroczącą, która spokojnie zaniesie Cię do celu - o ile na drodze nie stanie jakaś przeszkoda. Czy wiesz jakie zwierzę porusza się w podobny sposób?
WYRZUTNIA
Każdy klocek może być pociskiem. Dzięki przekładni ślimakowej i regulowanej podstawie, ta wyrzutnia ma dużą moc i celność. Wykorzystaj ją by nauczyć się trajektorii pocisku i potrenować przez zawodami!
ŁAZIK MARSJAŃSKI
Wzorowany na słynnym łaziku Curiosity, ten robot zaprowadzi Cię na Marsa. Jest do tego świetnie wyposażony! Porusza się powoli i precyzyjnie, ma czujniki obrotu i regulowane ramię. Gotowy na misję w kosmosie?
LĄDOWNIK
Co jest trudnego w lądowaniu na powierzchniach w kosmosie? Zbuduj własny lądownik i przekonaj się jakim wyzwaniom musieliśmy sprostać, żeby wylądować na Księżycu. Dowiedz się więcej o najsłynniejszym lądowaniu i misji Apollo 11.
DZIAŁO
Przygotować się do strzału! Skonstruuj swoje własne kosmiczne działo, które wykorzystuje niezawodne gumki do zestrzelenia celu. Zobaczysz też inne bronie: lasery, działa elektromagnetyczne... I dowiesz się które z nich rzeczywiście istnieją.
DROID
Ten przyjacielski robot chce wybrać się na kosmiczny spacer. Pomóż mu złożyć przekładnię i stworzyć właściwy program, a potem zobacz gdzie współcześni inżynierowie szukają inspiracji do projektowania nowych robotów.
MYŚLIWIEC
Wsiadaj do kosmicznego myśliwca i leć Drogą Mleczną aż na skraj galaktyki! Choć nie możemy jeszcze tego zrobić poza wyobraźnią, to science fiction już nie raz zainspirowało prawdziwych inżynierów. Zobacz sam.