ROBOTYCZNY DEKORATOR JAJEK NA MINDSTORMS EV3

Wielkanoc to radosny czas w roku, który świętujemy oddając się wyjątkowym obrzędom. Najbardziej rozpowszechnione oraz, naszym zdaniem, dające najwięcej frajdy jest malowanie i dekorowanie jajek w różne, nierzadko bardzo drobne i wyszukane wzory.

Jak pewnie wiecie, zespół RoboCAMP lubi usprawniać codzienne czynności za pomocą specjalnie zaprojektowanych robotów. Zainspirowani wiosną i nadchodzącymi świętami Wielkanocy, postanowiliśmy udekorować nasze jajka w bardziej nowoczesny, zautomatyzowany sposób. I tak oto powstał Robotyczny dekorator jajek EV3.

Obejrzyjcie filmik i zobaczcie na własne oczy, co ten robot potrafi.


 

ZBUDUJ GO SAM!

Do zbudowania naszego robota wystarczy jeden zestaw LEGO Mindstorms EV3 (#31313), cienki flamaster (przynajmniej jednego koloru, ale im więcej, tym lepiej!) i kilka jajek ugotowanych na twardo. Instrukcje budowy Robotycznego dekoratora jajek EV3 znajdziecie poniżej.

Dekorator jajek wykorzystuje wszystkie trzy silniki EV3. Jeden duży silnik odpowiada za dokładne ustawienie flamastra na jajku w poziomie, drugi zaś obraca jajko. Mniejszy silnik podnosi i opuszcza flamaster, by móc kontrolować, gdzie na jajku robot aktualnie rysuje. Największym wyzwaniem było skonstruowanie robota, który będzie mógł utrzymać jajka o różnych rozmiarach. Sprytny uchwyt wykorzystuje oponę LEGO, by pewniej chwycić jedną stronę, zaś z drugiej znajduje się uchwyt, który można regulować.

Dzięki stworzonym przez nas programom możecie dekorować jajka używając trzech różnych wzorów. Można je ze sobą mieszać i stworzyć zupełnie wyjątkowe jajka! Aby pobrać projekt EV3 wraz z trzema przykładowymi programami, kliknij tu.

Dobrej zabawy i radosnej Wielkanocy!

By | 2017-10-26T11:37:47+00:00 Marzec 31, 2019|